Graikijoje griežtinamas draudimas rūkyti viešose vietose

Nerūkantys Graikijoje gali jaustis lengviau, kadangi nuo šiol įsigaliojo 2009 liepos 1 dieną priimto įstatymo, draudžiančio rūkyti viešose vietose, pataisos. Vyriausybė nusprendė papildyti šį įstatymą, kadangi anksčiau nustatytų draudimų praktiškai nebuvo laikomasi.

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos baudą už rūkymą viešose vietose teks mokėti ne tik užeigos ar restorano savininkui, bet ir pačiam rūkoriui. Baudos dydis sieks nuo 50 iki 500 eurų. Iki šiol šios sankcijos buvo taikomos tik viešųjų įstaigų savininkams, kurie savo baruose, kavinėse ir restoranuose nedraudė rūkyti ar nebuvo įrengę tam specialių zonų. Tenka pripažinti, kad nuobaudos skirtos tik pavieniais atvejais, kadangi draudimo nuostatos buvo neaiškiai išdėstytos.

Graikijos sveikatos apsaugos ministrė Mariliza Xenogiannakopoulou rugpjūčio pabaigoje pranešė, kad nuo šiol nebus jokių išimčių rūkymo viešose vietose klausimu. Jei įstatymo nebus paisoma, įstaigos šeimininkui teks sumokėti 10 000 eurų baudą. Net 10 000 savivaldos policininkų nuolat prižiūrės, kaip laikomasi šio įstatymo.

Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta informacija rodo, kad Graikijoje rūko beveik 45% suaugusiųjų. Kasmet nuo rūkymo sukeltų sveikatos negalavimų miršta apytikriai 6000 žmonių.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13026905sec.