Žmonija turi pasiruošti dažnėjančioms gamtos stichijoms

Prieš pat Jungtinių Tautų konferenciją Pietų Afrikos mieste Durbane Pasaulinė klimato organizacija paskelbė: žmonija turi atsižvelgti į tai, kad gamtos katastrofų Žemėje daugės.
 
Daugiau nei tris metus keleto šalių mokslininkai pagal Jungtinių Tautų iniciatyvą analizavo tūkstančių klimatinių tyrimų rezultatus. Ekspertų tikslas buvo nustatyti, kokios klimato tendencijos mūsų laukia dėl Žemes klimato pokyčių. Išvada: taip, mūsų tikrai laukia vis dažnesni kraštutiniai klimato reiškiniai – uraganai, potvyniai bei sausros laikotarpiai. 

Nors jau nebėra neigiančių, kad dėl žmonių veiklos atsiradusios šiltnamio dujos įkaitina mūsų planetą, klimatas vis dėlto yra kompleksinė sistema. Kažką tvirtai prognozuoti labai sunku, kadangi kol kas kraštutiniai gamtos reiškiniai dar ganėtinai reti, kad būtų galima patikimai nustatyti jų reguliarumo pokyčius  ir intensyvumo padidėjimą. Dar sunkiau numatyti proceso tolimesnę dinamiką. Todėl Pasaulinės klimato organizacija išvadas visgi pateikia atsargiai ir skirsto klimato pokyčius į tokius, kurie „įmanomi”, ir „tikėtinus”:

- gana tvirtai galima teigti, jog padažnės kaitros laikotarpiai, o šalčio laikotarpiai retės;
- labai tikėtina, kad visame pasaulyje išaugs smarkių kritulių kiekis;
- didės uraganų tikimybė, nes dėl Žemės šilimo kyla jūros lygis;
- labai tikėtina, kad dėl tirpstančių ledynų kils pavojus klimato stabilumui kalnų regionuose;
- Vakarų Europoje didės karščio bangų tikimybė (prisiminkime 2003 metų ypatingai karštą vasarą, – tokių ateityje sulauksime vis dažniau).

Tyrimo išvadose nurodoma, jog nepaprastai svarbu skatinti tarptautinį mokslininkų, ekonominį, o ypač politinį bendradarbiavimą, gerinant komunikaciją ir atsakingai pasiruošti gaivalinių nelaimių didėjančiam dažnumui ir intensyvumui.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.08239603sec.