Baltijos plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje pradedama taikyti kamienines ląsteles

Med. dr. Janio Gylio (Jānis Ģīlis) chirurgijos klinika yra pirmoji Pabaltijyje, kur įrengta naujausia aparatūra, skirta dirbti su kamieninių ląstelių reinjekcija plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje. Reinjekcijoms naudojama natūrali medžiaga – paties paciento išvalyti riebaliniai audiniai, kurie papildyti paciento kamieninėmis ląstelėmis. Geriausi pasaulio plastikos chirurgai šią operaciją be skalpelio vadina mokslo ir meno metodu. Pacientui nedaromi pjūviai, todėl po operacijos nelieka žaizdų. Metodas naudojamas krūtims didinti, rekonstrukcinėms kūno operacijoms daryti, kūno formoms tobulinti ir veido ovalui atnaujinti.

2011 m. klinika pradės mokyti šio metodo gydytojus iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, nes turima aparatūra yra vienintelė ne tik Baltijos regione, bet ir artimiausiose kaimyninėse rytų šalyse. Riebalinių audinių reinjekcijos plastinėje chirurgijoje išpopuliarėjo jau 8 dešimtmetyje. Tačiau gauti ir neišvalyti riebaliniai audiniai ne visada davė pageidaujamą rezultatą. Dėsninga, kad kamieninėmis ląstelėmis papildytos riebalinių audinių reinjekcijos buvo tolesnis žingsnis pasaulio inovacinėms technologijoms įdiegti į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos praktiką. Šiandien Latvija yra sukaupusi didelę darbo patirtį taikant kamienines ląsteles kitose medicinos srityse, pavyzdžiui, kardiologijoje, taip pat turi gerą reputaciją tarp kitų valstybių gydytojų.

„Aš visada tikėjau, kad Latvijos gydytojai yra profesionalūs, ir mes sugebame dirbti pagal aukščiausius pasaulio standartus. Kad judėtume pirmyn, turime mokytis. Naujoji aparatūra, skirta dirbti su riebaliniais audiniais, papildytais kamieninėmis ląstelėmis, atveria mums galimybę kurti Latvijoje gydytojų mokymo bazę. Jie dirbs su moderniausiais metodais estetinės plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje“, – sako dr. Janis Gylis.

Kaip gaunamos reinjekcijoms reikalingos kamieninės ląstelės? Kamieninių ląstelių šaltinis yra riebaliniai audiniai, kurie per operaciją išsiurbiami iš priekinės pilvo sienos, bet juos galima išsiurbti ir iš kitų probleminių zonų – šlaunų, sėdmenų ir rankų. Išsiurbti riebalai įdedami į aparatūrą, kur iš jų visiškai išvalomos nereikalingos priemaišos ir gaunamos kamieninės ląstelės. Jos paruošiamos audiniams atnaujinti ir pridedamos prie išsiurbtų ir išvalytų riebalinių audinių. Ši unikali biomedžiaga įšvirkščiama į numatytą veido ir kūno zoną, kur kamieninės ląstelės pradeda atnaujinti audinius. Viršutinis odos sluoksnis įgauna sveiką išvaizdą, tampa švelnus ir natūralus.

Per operaciją atliekamos dvi svarbios manipuliacijos – riebalų išsiurbimas ir kamieninių ląstelių injekcijos. Priklausomai nuo riebalų išsiurbimo zonų apimties ir estetinės ar rekonstrukcinės operacijos tikslo, operacija trunka nuo 2 iki 4 valandų.

Daugiau informacijos: Plastinės chirurgijos klinika

+371 29452007 arba +371 67845208, Ketija Fogele

www.gilis.lv

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.157166sec.