Be ko nekeliauja Rimvydas Širvinskas–Makalius?

Nenuilstantis noras pasimėgauti saulės spinduliais, ryškių drabužių paieška ir nuolatinės mintys apie ledus byloja – atėjo laikas planuoti atostogas. Ir nors daugelis išsirinkę kelionės kryptį pirmiausia puola dėlioti lankytinų objektų maršrutų, patyręs keliautojas Rimvydas Širvinskas–Makalius ragina ne ką mažiau laiko skirti ir kelionėje praversiantiems daiktams apgalvoti. Ne kartą susidūręs su skaudžia situacija, kai pilnutėliame lagamine nerado to vienintelio reikalingo daikto, kelionių ekspertas dalijasi patarimais, apie ką privalu pagalvoti ruošiantis kelionei.

„Žmonės nuolatos manęs klausia – na, kokioje šalyje tu dar nesi buvęs? Nors gali pasirodyti paradoksalu, tačiau šalių aš neskaičiuoju! Negalvokite, kad nuolat keliauju į skirtingas šalis. Tikrai tenka sugrįžti į tas pačias vietas, todėl nusprendžiau skaičiuoti ne aplankytas šalis, bet skrydžius, – sako daugiau nei 8 metus turizmo srityje dirbantis Rimvydas Širvinskas–Makalius. – Tiesa, ties 500-tuoju lėktuvo pakilimu ir nusileidimu skaičių pamečiau ir kažin ar būtų įmanoma visus skrydžius prisiminti. Šiandien vadovaujuosi filosofija, kad visi skrydžiai ir aplankytos šalys nugula mano galvoje ir laikau tai didžiausia vertybe. Nenoriu puikuotis skaičiais ar šalimis, noriu tiesiog pasidžiaugti tuo, ką gyvenime man pavyko patirti.“

O tam, kad kiekviena kelionė keltų tik malonius prisiminimus, R. Širvinskas–Makalius atskleidžia, kuo būtinai pasirūpina prieš kiekvieną išvyką.

Praktiškumas pirmoje vietoje. Kelionių ekspertas prisipažįsta, kad didžiąją dalį laiko praleisdamas svetur neretai susiduria su nemalonia situacija – prarastu bagažu. Todėl vaikinas kelionėse linkęs pasikliauti daiktais, kurie telpa rankoje.

„Galbūt juokingai skamba, bet mane persekioja prakeiksmas – bent porąkart per metus man dingsta bagažas. O pernai taip nutiko net du kartus iš eilės! Žinoma, vėliau jis atsiranda, bet apsidrausdamas itin daug dėmesio skiriu rankiniam bagažui, kuriame laikau pačius būtiniausius kelionėje daiktus. Pavyzdžiui, jei vykstu į šiltuosius kraštus būtinai įsidedu maudymosi reikmenis, visada po ranka turiu skystį kontaktiniams lęšiams ir t. t.,“ – sako R. Širvinskas–Makalius.

Įvardindamas pačius būtiniausius daiktus kelionių ekspertas yra praktiškas: „Be abejonės, tai išmanusis telefonas, gelbstintis bet kurioje situacijoje: ryšys, internetas, žemėlapis, fotoaparatas, pramoga, bendravimas su sekėjais socialiniuose tinkluose ir kt., visa tai turiu pasiimdamas tik vieną prietaisą. Taip pat visuomet su savimi imu kreditinę kortelę, turinčią draudimą. Su aviakompanija ne visuomet pavyksta susitarti, ypač jei vėluoja bagažas ar skrydis, todėl turėdamas draudimą gaunu ir kompensaciją. Ir, žinoma, kaip be paso? Visuomet vežuosi pasą, net jei keliauju ES.“

Patogumas – geriausias draugas. Taip pat ruošdamasis išvykai R. Širvinskas–Makalius visada pasirūpina savo patogumu. O patogumo garantas keliautojui yra tinkama avalynė. „Kadangi keliauti tenka dažnai ir vaikščioti labai daug, visuomet pasirūpinu patogia avalyne. Teko susidurti su situacija, kai teigiami kelionės įspūdžiai apkarto, nes išvykau su naujais batais ir nepatikrinau, ar jie skirti ilgiems pasivaikščiojimas. Todėl avalynę renkuosi labai atidžiai ir įvertinu daug aspektų: ar batai nenuspaus kojų, ar jie tiks įvairioms progoms, ar bus patvarūs... Keliaudamas turiu daug ką nuveikti, todėl mažiausiai noriu rūpintis naujų batų paieška“, – sako vaikinas.

Pasak kelionių eksperto, kelionėms skirti batai turi būti „daugiafunkciai“: „Man svarbu, kad avalynė būtų patogi, bet kartu stilinga. Visuomet stengiuosi lagamine taupyti vietą, todėl renkuosi batus, kurie tinka įvairiomis progomis: noriu su jais patogiai jaustis lėktuve, laisvai vaikščioti uolėtu ir smėlėtu paplūdimiu, išeiti pasigrožėti miestu ir pan. Pastaruoju metu mano kelionėse karaliauja „Crocs“, nes su jais galiu drąsiai jaustis tiek dykumoje, tiek madingiausioje Niujorko gatvėje. Pamenu, kartą apsiavęs šiuos batus ilgam skrydžiui lėktuve, vėliau avėjau visą likusią kelionę ir netgi grįžęs į Lietuvą pasirinkau žygiui su baidarėmis. Beje, klaida manyti, kad „Crocs“ – tai vien klumpės. Ant mano kojų stilingi ir labai patogūs kedai“, – prisiminimais dalijasi R. Širvinskas–Makalius.

Nė kojos svetur be geros nuotaikos užtaiso. Pasak kelionių eksperto, kiekvieno keliauninko lagamine privalo atsirasti vietos ir tinkamam nusiteikimui. Net ir pati gražiausia vieta žemėje gali nepalikti įspūdžio, jei vyksti piktas, susierzinęs ar tiesiog be nuotaikos. Patyręs keliautojas pataria visuomet savęs paklausti, ar kelionė skirta draugų kompanijai, ar geresnės nuotaikos būsiu keliaudamas vienas.

„Anksčiau buvau linkęs sakyti, kad niekada nekeliausiu vienas. Labai mėgstu dalintis įspūdžiais, o mano pasakojimais žmonės ne visuomet patiki. Jie paprasčiausiai neįsivaizduoja, kur buvau ir ką mačiau. Tačiau ilgainiui supratau, kad keliaudamas su draugų kompanija aš pasilinksminu vienaip, o keliaudamas vienas sugebu atsiriboti ir pailsėti kitaip, – patirtimi dalijasi R. Širvinskas–Makalius. – Dabar kas kartą planuodamas naują kelionę užduodu sau klausimą, ar sugebėsiu patirtus įspūdžius pasilikti tik sau? Tiesa, vienam keliauti dažniausiai tenka darbo reikalais, bet visuomet nusiteikiu teigiamai ir atrandu laiko sau. Smagiausia, kad keliaudamas vienas daugiau bendrauju su žmonėmis, sužinau naujų dalykų ir užmezgu dar daugiau ryšių.“

Parsivežti teigiami įspūdžiai iš kelionių R. Širvinskui–Makaliui padeda pozityviam išlikti ir Lietuvoje. „Pati įsimintiniausia šalis – Filipinai. Vykau ten be lagamino, su milžiniška, daugiau nei 60 litrų talpinančia kuprine. Visą laiką praleidau ant kojų ir kas dieną keičiau gyvenamąją vietą. Tačiau taip norėjau aplankyti Aziją, kad joks nuovargis nebuvo baisus, atvirkščiai – įvertinau, kiek daug mes turime Lietuvoje. Ši kelionė pakeitė mano požiūrį į gyvenimą ir padėjo suprasti, jog teigiamos emocijos kelionėje prisideda prie laimingesnio gyvenimo Lietuvoje“, – džiaugiasi R. Širvinskas–Makalius.

Šiuo metu vaikinas kartu su mama leidžia laiką saulėtame Šarm el Šeiche, bet jau mėnesio pabaigoje keliaus į JAV, kur aplankys ne vieno svajonių vieta laikomą Kaliforniją. Keliaudamas jis stengiasi nepamiršti nė vieno įvardyto punkto, taip pat vadovaujasi mintimi: „Laimingi esame tiek, kiek patys leidžiame sau būti.“

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12019396sec.