Gintaras Rinkevičius ir Liepojos Simfoninis orkestras užbaigs koncertų sezoną gegužės 10 d.

Gegužės 10 d. (19.00 val. Liepojos koncertų salėje „Didysis gintaras”) Liepojos Simfoninis orkestras (LSO) paminės 138-ojo koncertų sezono pabaigą, ir vadovaujant vyriausiajam dirigentui Gintarui Rinkevičiui atliks vieną visų laikų labiausiai grojamų ir mėgstamų simfoninių super hitų – Antonino Dvoržako Devintąją simfoniją „Iš naujojo pasaulio”. Programoje numatyta operinė muzika su Margarita Vilsone ir Michailu Čiulpajevu.

„Muzika, kuria dedamas turtingo koncertinio sezono taškas, turi būti ypatingo grožio. Būtent tai mes ir darysime – su gražia muzika ir gražiais solistais!” sako Liepojos Simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius, kuris kviečia mėgautis muzika Liepojos koncertų salėje „Didysis gintaras” ir klausytojus iš Lietuvos.

Pirmojoje koncerto dalyje orkestras pradžiugins publiką gražiausiomis operų arijomis ir duetais, kuriuos atliks ne tik Latvijoje, bet ir Europoje žinoma dainininkė – sopranas Margarita Vilsone (kuri šiuo metu yra Latvijos Nacionalinės operos ir Niurnbergo valstybinio Teatro operos studijos solistė) ir Latvijos Nacionalinės operos solistas – tenoras Michailas Čiulpajevas (Mihails Čuļpajevs). Programoje skambės fragmentai iš Volfgango Amadėjaus Mocarto operų „Figaro vestuvės”, „Užburtoji fleita”, „Don Žuanas”, komiška opera itališku pavadinimu „Così fan tutte”, žinomos operos ir operetės Gaetano Donicečio „Meilės eliksyras”, Džoakino Rosinio „Vilhelmas Telis”, Džiuzepės Verdžio „Traviata”, Franco Leharo „Šypsenų šalis”, o Žoržo Bizė antroji siuita „Arlieėe” bus nenutrūkstama prašmatnios koncerto operinės muzikos sudedamoji dalis.

Antrojoje koncerto dalyje skambėsianti Antonino Dvoržako Devintoji simfonija „Iš naujojo pasaulio” yra nuolatinis Liepojos Simfoninio orkestro repertuaro svečias. Tiek orkestro muzikantams, tiek ištikimiausiems klausytojams ji yra gerai pažįstama ir miela. Didysis čekų kompozitorius ją sukūrė gyvendamas Amerikoje, kur buvo supažindintas su Afrikos amerikiečių spričiueliais. Tai buvo tiesioginė A. Dvoržako sukurto pavadinimo reikšmė – Naujasis pasaulis. „Esant dabartiniams rasiniams neramumams, A. Dvoržako simfonija „Iš naujojo pasaulio” yra kupina Afrikos amerikiečių ir indėnų muzikos įtakos ir, tikėtina, būtent dėl to šis opusas yra toks patrauklus. Jau pirmasis simfonijos atlikimas 1893 m. gruodžio mėnesį Niu Jorko „Carnegie Hall” salėje sukėlė audringą publikos pripažinimą,” pasakojo muzikologas Orests Silabriedis.

Kalbama, kad 1969 m. pirmasis Mėnulyje išsilaipinęs žmogus Nilas Armstrongas istoriniu momentu niūniavo būtent A. Dvoržako simfoniją „Iš naujojo pasaulio”.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 21.09.2022 - 27.09.2022 Winter concert ATTA Centre
Let's welcome winter with a concert by Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvel, Aija Vītoliņa and the Latvian Radio big band | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.11085606sec.