Liepojoje vyks kasmetinis meno festivalis «Liepojos meno forumas»

Rugsėjo 25–27 dienomis jau šeštąjį kartą vyks Liepojos koncertų salės „Lielais dzintars“ organizuojamas šiuolaikinio meno festivalis „Liepojos meno forumas“. Šiųmetė festivalio programa ypač plati ir įvairialypė, – publikos laukia net dešimt pačių įvairiausių renginių: šokio spektakliai, meno parodos, poezijos diskotekos, kūrybinės dirbtuvės jaunimui, diskusijos, avangardinės kamerinės muzikos koncertas, filmų vakarai, teatro spektakliai vaikams ir jų tėveliams bei neįprastas multimedijinis koncertas.

Šeštadienį, rugsėjo 26 d., 18 val. festivalio svečiai bus kviečiami į avangardinės kamerinės muzikos koncertą „Transformeriai. Nuo Reicho iki Radiohead“. Specialiai Liepojos meno forumui paruoštoje koncertinėje programoje skambės neįprasčiausi XX–XXI a. šiuolaikinės klasikinės muzikos kūriniai. Muzikantų bus pasinaudota kūno perkusija, kai kurie buities rakandai virs mušamaisiais instrumentais, fortepijonu vaikiniai gros dviese sinchroniškai — trumpai tariant, muzikantai transformuosis ir darys viską, kad parodytų, kokie įvairiapusiški privalo būti šiuolaikiniai atlikėjai. Dalyvauja: Juris Žvikovas (fortepijonas, elektronika), Elvijas Endelis ir Mikus Balinis (mušamieji instrumentai).

Vakarą pratęs du seansai (20 ir 22 valandomis). „Liepojos meno forumas“ kartu su Palestinoje organizuojamu „Haifos nepriklausomu kino festivaliu“ kviečia visus į kino seansus, kurie supažindins publiką su Palestinos nepriklausomu kinu. Šį ypatingą kino vakarą festivalio svečiai išvys keturias skirtingų žanrų kino juostas ir trumpametražius filmus, sukurtus Palestinos kino režisierių. Šios juostos – tai keturi skirtingi požiūriai į Palestinos kino meną, jo pobūdį ir išskirtinumą, politinius procesus ir istorinius kontekstus. Seansų kalba – anglų. Filmų turinys yra skirtas žiūrovams ne jaunesniems kaip 16 metų.

Meno forumą sekmadienį, rugsėjo 27 d., 18 val. užbaigs multimedijinė koncertinė programa „Kelionė po galaktikas su Štokhauzenu“. Išskirtinį XX a. vokiečių kompozitorių ir inovatorių Karlheincą Štokhauzeną interpretuos amerikiečių kilmės trombonininkas Tomas Mūras (Thomas R. Moore) ir olandų vaizdinių industrijų menininkas Klasas Verpostas (Klaas Verpoest). Koncerte publika išgirs du Štokhauzeno šedevrus – Signale zur Invasion (1992) ir Octophonie (1991).

Šių metų forumo programa nestokoja demokratinės dvasios ir yra prieinama visiems – 4 iš 10 unikalių renginių yra nemokami. Tiesa, į juos būtina užsiregistruoti iš anksto internetinėje svetainėje www.lmf.lielaisdzintars.lv

Bilietų į „Liepojos meno forumo“ renginius galima įsigyti internetinėje svetainėje www.bilesuparadize.lv. Detalesnės informacijos apie visus mokamus ir nemokamus festivalio renginius galima rasti: www.lmf.lielaisdzintars.lv .


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30719805sec.