Sienoje atidaryta paroda Mikelandželo Buonaroti gyvenimas jo akimis

Senajame Italijos mieste Sienoje rugsėjo 4 dieną atidaryta istorinė-pažintinė paroda „Mikelandželo Buonaroti gyvenimas jo akimis“. Parodoje eksponuojami iškiliojo dailininko ir mąstytojo raštai, didžioji jo kūrybinio palikimo dalis. Ši paroda padės lengviau suprasti ir įvertinti dailininko vidinius ieškojimus ir likimo posūkius.

Pirmąkart plačioji publika savo akimis galės išvysti reliktus iš asmeninio šeimos archyvo, surinktus ir saugomus Buonaroti fondo. „Dokumentinė projekcija“ į genijaus gyvenimą ir kūrybą prasideda nuo pirmųjų įrašų, jaunatviškų eilių ir baigiama intensyviu jau 90 metų sulaukusio Mikelandželo susirašinėjimu su jo mylimiausiu krikštasūniu Leonardu. Laiškai, keliavę iš Romos į Florenciją, tapo svarbiu palikimu ateities kartoms – dailininkas jautė atsakomybė prieš meną ir ateities kartas. Parodoje galima apžiūrėti daug piešinių, figūrų, architektūrinių projektų ir skulptūrų eskizų.

Mikelandželas Buonaroti (Mikelandželo di Lodoviko di Leonardo di Buonaroto Simoni, 1475-1564) yra vienas įdomiausių Italijos ir, žinoma, viso pasaulio renesanso meistrų. Dailininko darbai suponuoja jo universalumą ir talentą: jis buvo puikus skulptorius, tapytojas, architektas, poetas ir filosofas.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16022992sec.