Čekija kviečia mėgautis Šv. Martyno vynu

Nuo lapkričio 11 d. Čekijoje ragaujamas jaunasis Šv. Martyno vynas. Pagal tradiciją jauną vyną pardavinėti ir gerti galima tik nuo lapkričio 11 dienos iki Šv. Kalėdų.

Šv. Martyno vynas pasižymi subtiliu vaisių aromatu, yra labai harmoningas ir gaivus. Raudonas Šv. Martyno vynas tinka prie keptos anties su kopūsta ir knedlikais.

Daugeliuose vyno rūsyse, restoranuose, viduramžių pilyse gurmanai gali degustuoti Šv. Martyno vyną, paklausyti cimbolų muzikos ir arčiau susipažinti su vyndarystės tradicijomis ir čekų virtuve.

Jaunąjį Šv. Martyno vyną degustuosime lapkričio 11 d. Prahos botanikos sode, Šv. Klaros vynuogyne. Istorinis Šv. Klaros vynuogynas yra pripažintas nacionaliniu paminklu, kaip teigiama įkurtas XIII amžiuje. www.botanicka.cz

Jaunojo vyno megėjus kviečia garsus Karlštejn pilis, kur Romos imperatorius ir Čekijos karalius Karolis IV pradėjo auginti vynuoges XV a. Pirmiejie buteliai bus atkimšti 11:11 val. www.hradkarlstejn.cz.

Esantis Čekijos ir Austrijos pasienyje Mikulov žavi turistus savo pasakiško miestelio atmosfera ir Pietų Moravijos senomis vyndarystės tradicijomis. Mikulovo pilyje, kur stovi milžiniška 101081 litrų vyno statinė, lapkričio 12 d. jaunąjį Šv. Martyno vyną. www.mikulov.cz/

Čekijoje vynuogynai visada būdavo pačiose šilčiausiose vietose – upės Labės apylinkėse, Veltavos ir Ohře žemupyje, bei Pietų Moravijoje, kur auginamos tokios rūšys kaip Müller-Thurgau Veltlínské, Svatovavřinecké, Modrý Portugal (Blauer Portigieser).

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.15055084sec.