Baigėsi tarptautinis Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalis

2011 m. rugsėjo 3 d., per Šiaulių miesto dienas, „Aušros“ muziejaus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyko VIII tarptautinio Ch. Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymo koncertas. Muzikos garsais žavėjo entuziastingo dirigento Jono Janulevičiaus vadovaujamas Šiaulių miesto kamerinis orkestras ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Raminta Vaicekauskaitė. Padėkos žodį tarė festivalio globėjas Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, įteikęs padėkas festivalio organizatoriui – ,,Aušros“ muziejui ir festivalio meno vadovui Robertui Šervenikui. Susirinkusiems ištikimiausiems klausytojams dėkojo muziejaus direktorius Raimundas Balza, rėmėjams buvo įteiktos padėkos už paramą organizuojant aštuntąjį festivalį.

Festivalio uždaryme skambėjęs nemokamas Šiaulių miesto kamerinio orkestro koncertas – tai simboliška dovana bei organizatorių pažadas ir kitąmet visus muzikos mylėtojus sukviesti jau į IX tarptautinį Ch.Frenkelio vilos vasaros festivalį.

Džiugu konstatuoti, kad šiais metais pirmą kartą „Aušros“ muziejaus organizuotas festivalis pateisino šiauliečių lūkesčius ir praturtino jų vasarą kokybiškais muzikiniais renginiais, pristačiusiais profesionaliąją muziką įvairiausio amžiaus, profesijų, išsilavinimo, muzikinio skonio klausytojams. Nuo pirmojo iki paskutiniojo koncerto džiuginusi muziejaus žadėta rimta ir valiūkiška klasikinė muzika, atliekama profesionalių mūsų šalies atlikėjų bei svečių iš užsienio, sulaukė atgarsio šiauliečių širdyse. Festivalio koncertuose apsilankė daugiau kaip 700 klausytojų. Atsižvelgiant į tai, kad Ch. Frenkelio vilos koncertinės erdvės, nors ir geros akustikos, tačiau talpinančios tik iki 150 klaustojų – tai nemažas skaičius. Gausiausiai publika rinkosi į Lietuvos kamerinio orkestro koncertą, vykusį po atviru dangumi sutvarkytame vilos parke. Gausi publika, kuriai ir buvo rengiamas festivalis, tik įrodė, kad muziejaus siekis pasiteisino. Festivalio meno vadovo R.Šerveniko teigimu: „Svarbu ir smagu, jei muzika, skambėjusi Ch. Frenkelio viloje, rado vietos klausytojų sielose, išjudino jausmus ir paskatino pagalvoti apie kažką nauja. Gali būti, kad šia patirtim jie pasidalins su savo draugais, kitais metais pakviesdami juos ateiti kartu.“

Tokio pobūdžio renginių organizavimo patirtis rodo, kad po kiekvieno iš jų yra praplečiamas nuolatinių muziejaus lankytojų ratas, užmezgami naudingi bendradarbiavimo ryšiai su atlikėjais, verslo struktūromis, sukuriamas savitas ir neužmirštamas festivalis, kuris be organizatorių darbo, atlikėjų iniciatyvos, rėmėjų ir nuoširdaus klaustytojų palaikymo nebūtų toks, kokio siekta.

Festivalis baigėsi, tačiau kitais metais su naujomis jėgom, idėjomis, įdomia programa jis vėl belsis į kiekvieno klasikinės muzikos mylėtojo širdį.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė tel. +370 41 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.10658717sec.