Hienos bučinio dėka Afrikos miestas pateko į pasaulio kultūros paveldo sąrašą

Mitai yra tokia pati reikšminga Etiopijos miesto Hararo, įtraukto į pasaulio kultūros paveldo sąrašą, dalis kaip vingiuotos gatvelės arba prieskoniais kvepiantys turgeliai. Ir senieji mitai pasakoja, kad Hararoje taiką užtikrina hienos, kadaise sudariusios sutartį su miesto pagrindiniu emyru. Hienų maitinimas, laikant tarp dantų medinę lazdelę, ant kurios užvertas kupranugario mėsos gabalas, – tai Etiopijos rytinės dalies šventojo miesto senųjų apeigos, kuriose gali sudalyvauti ir turistai.

Kai 16 amžiuje buvo pastatyta miesto gynybinė siena, senąją legendą perpasakoją Spiegel.de, hienos nebegalėjo patekti į miestą ir pasivaišinti žmonių maisto atliekomis, todėl vis dažniau pasitaikius pirmai progai puldavo miestiečius. Siekdamas apsaugoti Hararą nuo hienų, emyras sudarė sutartį su hienų karaliumi, kad miesto sienoje šalia didžiųjų vartų bus įrengta keletas mažų vartelių hienoms ir kartą per metus – Naujųjų metų dieną miestiečiai maitins hienas tradicine grūdų koše, sočiai pagardintą sviestu. Atėjęs į vaišes, hienų karalius lydyto sviesto veidrodyje pamato savo atvaizdą ir po to kviečia pasivaišinti kitas hienas.

Nuo to laiko plėšrūnai miestiečių nebepuola, tačiau po skanesnį kąsnelį iš miestelėnų stalo joms atitenka ne tik per šventes. Daugelis Hararo mėsininkų vakare, darbo dienos pabaigoje už keletą eurų siūlo turistams pramogą – ten pat gatvės pakraštyje etiopiečių tradiciniu  būdu, laikant burnoje medinę lazdelę su kupranugario mėsos likučiais, užtikrinti miestui taiką ir toliau. 


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22322702sec.