Geriausiu Baltijos šalių someljė tapo latvis Raimondsas Tomsonas

Savaitgalį vykusiose jubiliejinėse dešimtosiose "Vana Tallinn Grand Prix" varžybose geriausio Baltijos šalių someljė titulą pelnė latvis Raimondsas Tomsonas. Įspūdingame konkurso finale antrąją vietą užėmė praėjusių metų nugalėtojas, taip pat latvis, Kasparsas Reitupsas, o trečioji vieta atiteko Kristijanai Markii iš Estijos. Nuotraukas galite atsisiųsti čia.

"Konkursas buvo tikrai nelengvas. Kaip dalyvis, savaime suprantama, norėjau laimėti, tačiau truputį nerimavau, kaip pavyks įveikti jaudulį, nes jau 6 metus nesu varžęsis šiose varžybose. Negalėjau net svajoti apie geresnį sugrįžimą", – įspūdžiais dalijosi varžybų nugalėtojas R. Tomsonas.

Prieš dešimtmetį geriausio Baltijos šalių someljė titulą pirmosiose varžybose iškovojęs Urvo Ugandi teigė, kad pergalė latviui atiteko pelnytai. "Staigi reakcija ir profesionalūs įgūdžiai jaunuoliui suteikė gan didelį pranašumą. Dalyvių profesionalumo lygis buvo itin aukštas, tai parodo ir jų gebėjimas greitai prisitaikyti prie netikėtos struktūros finalo, kuriame aptarnaudami vakarienaujančius svečius ir bendraudami su auditorija jie turėjo atlikti įvairas užduotis", – kalbėjo U. Ugandi, dabar būdamas vertinimo komisijos pirmininku ir "Liviko" vynų produkto vadovu.

Lietuvai šiose someljė varžybose atstovavo geriausio Lietuvos someljė titulo savininkas Narimantas Miežys ("Kempinski Hotel Cathedral Square" restorano someljė), Artūras Vasilionok ("Boff Steakhouse" someljė) ir Ada Sakalauskaitė.

Pirmą kartą konkurse, siekiant skatinti susidomėjimą šia veiklos sritimi, norint įkvėpti jaunus someljė ir suteikti jiems galimybę pasisemti profesinės patirties tarptautiniu mastu, buvo pakviesti dalyvauti jauni iki 27 metų amžiaus someljė. Geriausio jaunojo someljė prizu buvo apdovanota estė Ketri Leis.

"Drįsčiau teigti, kad per dešimt metų aptarnavimo lygis visose Baltijos šalyse neįtikėtinai pakilo. Žmonės daug geriau suvokia, kokį svarbų vaidmenį restorane atlieka someljė ir tūkstančiai restoranų lankytojų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje mėgaujasi jų įgūdžiais, išvystytais sunkiu darbu", – teigė "Liviko" valdybos pirmininkas Janekas Kalvi.

Pagrindinis "Vana Tallinn Grand Prix" jubiliejinių varžybų prizas – profesinio tobulinimosi kelionė į Honkongą, kurios metu laimėtojas galės stebėti Geriausio Azijos ir Okeanijos šalių someljė varžybas.

Jau tradicinėmis tapusios varžybos dėl geriausio Baltijos šalių someljė titulo pavadintos Estijoje populiariausio likerio vardu. Konkursą "Liviko" kartu su Baltijos šalių someljė asociacijomis organizuoja nuo 2005 metų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.446455sec.