Tradicinėje Joninių šventėje Jono kalne, Klaipėdoje

Birželio 23 d. 20.30 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į tradicinę Joninių šventę Jono kalnelyje. Unikali šventės vieta šią nepaprastą naktį sujungia pagrindinius elementus: ugnį, vandenį, žolynus. Minėsime Saulėgrįžos šventę sveikinsime, Jonus ir Janinas, dainuosime, šoksime ir smagiai jungsimės į ratelius. Joninių šventės metu vyks Lietuvos nacionalinės televizijos „Duokim garo!” varžytuvių finalo tiesioginė transliacija iš Jono kalnelio. Jau antrus metus šią dieną Turgaus gatvėje (nuo Tiltų g. iki Jono kalno) nuo 11.00 val. ryto visą dieną šurmuliuos turiningas ir gausus Joninių jomarkas. Užsukę į Turgaus gatvę sutiksite žolininkus, vainikų pynėjus, tradicinių amatų meistrus, bei sertifikuotus kulinarinio paveldo produktų gamintojus.  

            Vakare Jono kalnelyje klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks visiems gerai žinomi  „Duokim garo!“ laidos vedėjai Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas bei etnologė, ne vienerius metus Klaipėdoje Jonines švenčianti, Gražina Kadžytė. Šventės scenoje pasirodys varžytuvių kovai nusiteikę Žemaitijos, Dzūkijos ir tautinių bendrijų kolektyvai, o taip pat svečiai iš Gruzijos folkloro ansamblis „Dziriani“.  

            Šią naktį nušvies ne tik ilgiau šildanti saulė, bet ir degantis laužas bei įspūdingai liepsnojančios šiaudinės raganos, įkūnijančios negandas. Nuo seno buvo tikima Joninių nakties magiškumu. Žmonės išvakarėse rinkdavo žolynus, kurie gydo ligas ir apsaugo nuo negandų bei padeda nuspėti ateitį. Ant Jono kalno taip pat  kviesime  pinti ir vėliau plukdyti įvairiaspalvių žolynų vainikus, o jaunas merginas burtis. Šventės dalyviai galės įsijungti ir į ant kalnelio vyksiančias estafetes, žvejiškus žaidimus, kur patys vikriausi, ištvermingiausi ir drąsiausi bus apdovanoti Joninių šventės prizais. Vidurnaktį uždegtas Joninių laužas sujungs šventės dalyvius į smagius ratelius, o šią trumpiausią vasaros naktį dar labiau nušvies  VšĮ „Ugnis ir kaukė“ kolektyvo sukurta unikali skulptūra ant vandens „Ugninis paparčio žiedas“.

            Kviečiame klaipėdiečius nepraleisti šventės ir tradiciškai Jonines švęsti Jono kalne.  

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13118315sec.