Jūs to nežinojote apie apie šuolį parašiutu: 10 negirdėtų faktų

Pramogauti mėgstame visi, bet ar kada nors susimastėte kokie gi yra paplitę faktai apie mylimiausią Jūsų užsiėmimą? Įspūdžio dovanų parduotuvė „Laisvalaikio Dovanos“ pristato 10 įdomiausiųjų ar netgi – keisčiausiųjų faktų apie šuolį parašiutu!
1.    Seniausiasis šuolininkas su parašiutu. Tokios ekstremalios pramogos, rodos yra skirtos tik jauniems, azarto ištroškusiems žmonėms. Tačiau, pasirodo, kad kai kurie senoliai yra daug kietesni už mus visus! Paskutinis užfiksuotas seniausiojo šuolininko rekordas buvo 2017 metų liepos mėnesį, kai 102 metų vyras Kenny Meyer iš Naujojo Džersio, prieš šokdamas iš lėktuvo pasakė „Aš tai darau dėl JAV!“.
2.    Didžiausia grupė žmonių, šokusi parašiutu.  Pramogauti su draugais, visada yra smagiau nei vieniems, bet siekti kiek neįprastų rekordų išdrįsta ne kiekvienas. Nenuostabu, kad po 2006 m. atlikto rekordinio grupės šuolio, dar niekam nepavyko jo pagerinti. Tuo metu net 400 patyrusių šuolininkų, įvykdė savo sumanymą Tailande. Jie visi, iššokę iš lėktuvo, sugebėjo susikibti rankomis ir taip išbūti net kelias sekundes, o po to žinoma buvo laikomi „šuolių bosais“.
3.    Jauniausiasis šuolininkas. Pats drąsiausias ir jauniausias kada nors šokęs parašiutu vaikas buvo ketverių metų berniukas Toni Stadler. Vokiečių kilmės berniukas, kurio tėvai gyvena Pietų Afrikoje, pasiekė šį rekordą  būtent ten, 2000 metais. Tiesa, nėra žinoma, kas ir kodėl pasirašė tokio šuolio sutikimą.
4.    Aukščiausiasis šuolis. Šis rekordas buvo užfiksuotas 2014 metais, Google viceprezidento A. Eustace. A.Eustace'as – buvę pilotas ir patyręs parašiutininkas specialiu helio pripildytu balionu pakilo į stratosferą ir iššoko iš 135 tūkst. 890 pėdų aukščio, o iki žemės paviršiaus leidosi 4 minutes bei 27 sekundes. Taip pagerino, vos prieš kelerius metus F. Baumgartner, iššokusio iš 39 kilometrų aukščio, rekordą.
5.    Daugiausiai atliktų šuolių per dieną. Kai kurios pramogos iš tiesų – veža! Todėl jas norisi kartoti dar ir dar. Taip pasaulį išvydo naujasis rekordas – tai daugiausiai atliktų šuolių vos per vieną dieną. 2001 metais gegužės 20 dieną, šį rekordą pasiekė Michael Zang, atlikdamas net 500 šuolių. Laiko intervalas tarp šuolių buvo mažiau nei 3 minutės, o aukštis siekė 2,100 pėdų.
6.    Tatuiruotė laisvojo kritimo metu.  Švedijoje vienas šuolininkas sugalvojo pasiekti naują rekordą ir pasidarė pirmąją pasaulyje tatuiruotę laisvojo kritimo metu iš 4000 metrų aukščio. Drąsuoliui buvo išsitatuiruota „WFFT“, kas paraidžiui reiškia „pasaulio pirmoji tatuiruotė laisvojo kritimo metu“ (World‘s First Freefall Tattoo). O dar sako, kad gyvenime neįmanomų dalykų būna!
7.    Pirmasis šuolio parašiutu centras. Ši pramoga atrodo tokia sena, kad turbūt niekas niekada nesusimąsto kur ir kaip ji atsirado. Ogi pasirodo, kad pirmasis šuolio parašiutu centras buvo atidarytas Indijoje, taip pat, kaip ir pirmoji šuolininkų mokykla.
8.    Laisvojo kritimo ypatumai. Yra nustatyta, kad laisvojo kritimo metu vėjas švilpia net 100 mylių per valandą greičiu, tai reiškia, jog žmogus negali girdėti nei vieno garso, esančio aplink jį, net jei tai būtų spiegiantis draugas tiesiai jam į ausį.
9.    Nusileidimo greitis nėra vienodas. Vieni žmonės krenta greičiau, o kiti lėčiau. Kai šokate parašiutu, Jūs galite keisti savo kūno pozicijas, taip kontroliuodami kritimo greitį. Patyrę parašiutininkai kartais netgi leidžiasi prisikabinę papildomų svorių, kad padidintų savo greitį laisvojo kritimo metu bei pakeltų adrenalino lygio kartelę.
10.    Profesionalios nuotraukos šuolio metu. Ar kada susimastėte, kad tikriausiai turėtų būti itin sunku padaryti puikias ir kokybiškas nuotraukas tiesiog ore? Būtent dėl to profesionalūs šuolininkų fotografai atrado kiek keistoką, bet patogų būdą tai įgyvendinti – kamerą ar jos mygtuką jie laiko savo burnoje. Yra net trys galimi fotografavimo būdai: liežuviu, oro pūtimu arba įkandimu. Jeigu fotografuojama „liežuviu“, tai kamera yra laikoma tiesiog įsikandus ir mygtukas nuspaudžiamas liežuvio prisilietimu. Fotografuojant „įkandimu“, yra įdedamas specialus mygtukas tarp viršutinių ir apatinių dantų, taip jį sukandant yra padaroma nuotrauką. Na, o „oro pūtimo“ būdu, į burną yra dedama speciali tūbelė, į kurią pūstelėjus, išgaunama profesionali nuotrauka. Na, ir išmanūs tie mūsų fotografai!


Tai buvo TOP 10 populiariausiųjų faktų apie šuolį parašiutu. Sunku net pagalvoti, kokių netikėčiausių rekordų kartais sugalvoja pramogų fanatikai!
„Laisvalaikio Dovanos“ rinkodaros vadovė Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė teigia, kad ir lietuviai labai mėgsta ekstremalias pramogas, tarp jų populiariausia – šuolis parašiutu. Vasarą ją išbando didelis būrys drąsuolių: „Savaitgaliais parašiutininkų klubuose knibždėte knibžda šiam drąsos išbandymui pasiryžusių žmonių. Itin dažnai ši pramoga tampa bernvakario išbandymu jaunikiui ar gimtadienio dovana jubiliatui”. Pašnekovė tvirtina, kad išties ši pramoga yra viena tų, kurią bent kartą gyvenime verta išbandyti kiekvienam.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13212585sec.