Po Čekiją – dviračiais!

Dviračių entuziastų Čekijoje laukia tūkstančiai įvairaus sunkumų lygio pažymėtų dviračių takų! Kur jie yra? Žemiau keletas pasiūlymų!


Palei Bato kanalą Rytų Moravijos regione. Į vieną pusę galime plaukti valtimi, kurią, be jokių problemų, galima išsinuomoti, o atgal grįšime dviračiu „Moravijos dviračių taku“.


Moravijos vyno takai Pietų Moravijoje (daugiau kaip 1 200 km). Keliausime po gražią, šiek tiek banguotą Pietų Moraviją, tarp vyno rūsių. Takas jungia žymiausius vyno gamybos regionus.

Ilgiausias yra „Znoimo takas“ (165 km), kuris siūlo mums daug skanų ir aromatinių vynų bei unikalių kultūrinių paminklų. Netoli Znoimo pavasario-vasaros sezoną rasime „vyno autobusus“ – autobusai su priekabomis dviračiams, kurie važiuoja į aplinkinius vyno rūsius. Autobusai kursuoja tris kartus per dieną, važiuoja 66 km ir sustoja 19 vyno rūsiuose.


Elbės dviračių takas veda nuo Elbės šaltinio Krkonošiuose iki Čekijos Šveicarijos ir yra ypač populiarus tarp šeimų su vaikais. Čekijoje maršruto ilgis tai beveik 400 km. Takas yra „EuroVelo“ (Europos dviračių takų tinklas) dalis.

Elbės dviračių takas siūlo mums daug įdomių vietų, pvz. Špindlerūv Mlyną, Vrchlabį, Dvūr Kralovę (zoologijos sodas su Afrikos safariu).

Labai įdomus yra Melnykas – miestas Elbės ir Vltavos santakoje su rūmais ir vynuogynu, kurį įkūrė karalius Karolis IV Liuksemburgietis.

Paskutinė stotelė yra Čekijos Šveicarija – nacionalinis parkas su savo savo perlu: Pravčická brána – didžiausi smiltainio akmens vartai Europoje.


Patogumas dviratininkams yra dviračių busai (ček. cyklobusy), kurie kursuoja visuose kalnų miesteliuose. Kitas patogumas – dviračių nuomos (taip pat elektrinių dviračių, kurie vis labiau populiarėja, ypač kalnų srityse).


Daugiau informacijos: www.czechtourism.com


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54822111sec.