Prahos gražiausias baroko stiliaus sodas

Petřín kalvos atšlaitėje atsiveria Prahos gražiausiais sodas, baroko stiliaus Vrtba sodas (ček. Vrtbovská zahrada). Sodą taip pavadino dėl jo įkūrėjo, vietinių rūmų ir vynuogynų savininko, Jan Josef z Vrtby.


Įkurtas 1715-1720 m. pagal čekų architekto František Maxmilián Kaňka projektą. Skulptūros yra Matyáš Bernard Braun darbas, o Veneros freskos tai Václav Vavřinec Reiner kūrinys.


Vrtba rūmai, kurie ribojasi su sodu, amžiams bėgant buvo daug kartų perstatyti, bet sodas išlaikė savo pirminę išvaizdą. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje buvo atlikta jo esminė renovacija, o dabar sodo savininkas yra Prahos miestas.


Pavasario-vasaros sezone čia vyksta kultūriniai ir visuomeniniai renginiai, seminarai, spaudos konferencijos bei kiti įvykiai. Vietinėje Galerijoje yra organizuojamos Čekijos ir užsienio menininkų kūrinių parodos.


Į sodą įeisime nuo Karmelitská gatvės pusės Malá Strana rajone. Atidarytas nuo balandžio iki spalio 10-18 val. Įėjimas: 80 Kč suaugusieji, 70 Kč studentai/vaikai.Daugiau informacijos: www.vrtbovska.cz


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.62474108sec.