Atidaroma Viešvilės rezervato lankytojų centro ekspozicija

Gegužės 23 dieną visuomenei pristatoma nauja Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centro ekspozicija, kurios tema atspindi šio rezervato esmę - „Upelis vidur girios“. Ekspozicijoje bandoma atsakyti į dažniausiai lankytojams kylantį klausimą - kuo ypatinga rezervato gamta, kas čia saugoma.


Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius Algis Butleris džiaugiasi, kad atvykusieji į lankytojų centrą pasisems naujų žinių, įspūdžių ir atgal iškeliaus įgiję išsamesnį suvokimą apie būtinybę išsaugoti Viešvilės gamtinio rezervato vertingą bei išskirtinę gamtą.


Natūralus Viešvilės upelis skrodžia rezervatą tekėdamas iš šiaurinio jo pakraščio į pietus ir nešdamas surinktus pelkynų vandenis į Nemuną. Viešvilės upelio vandens tėkmės niekada netrikdė žmogaus veikla. Viešvilės rezervate virvenanti upelė džiugina gamtininkus savo laukiniu žavesiu bei jos vandenyje klestinčia savita rūšių įvairove. Besikaitaliojančios buveinės sudaro įstabią  mozaiką.


Ekspozicija savo turiniu atspindi pagrindines rezervato vertybes. Ji pritaikyta įvairioms lankytojų amžiaus grupėms ir kiekvienas jų ras sau įdomią informaciją. Yra ir žaidimų, užduočių, kurias išsprendusieji pasitikrins žinias. Mažasis rezervato svečias pasijus karaliumi pelėdų soste, kuriame išdrožtos visos pelėdos, gyvenančios Lietuvoje.


Pagrindinė Viešvilės rezervato ekspozicija sumontuota... laiptuose. Pasak ekspozicijos dizainerės Skirmantės Vaitkevičiūtės, laiptai yra ir sėdimos vietos, ir informacijos nešėjai. Ant sienų pateikiama lakoniška tekstinė ir vaizdinė informacija apie rezervato vertybes, o balde-laiptuose žaismingai suslėpta informacija apie augalus ir gyvūnus. Baldas-laiptai skirti lankytojams patiems atrasti informaciją. Vidinėse baldo erdvėse slepiasi vabalai, samanos ir kitos gamtos įdomybės. Čia reikia paliesti, pasukti, pažiūrėti pro akutę, paklausyti, atpažinti, palyginti, surasti...


Viešvilės rezervate yra vienintelė Lietuvoje kurtinių veisykla, skirta atkurti jų populiaciją laukinėje gamtoje. Tad ekspozicijos kurtinių stebėjimo patalpose ne tik stebimi šie baikštūs gyvūnai, bet ir mokomasi tylos. Ateityje planuojama per kamerą transliuoti tiesioginį vaizdą internete iš kurtinių voljero. Stenduose pasakojama apie šiuos paukščius ir jų biologijos bei elgsenos ypatumus. Rasite atsakymą, ar tikrai kurtiniai kurti, kaip jie žiemą taupo energiją.


Ekrane ir kitur tam tikrose vietose bus galima pažiūrėti filmuotą medžiagą apie gamtą, direkcijos vykdomas veiklas. Tik įėjusius į ekspozicijos patalpas, pasitiks gamtos garsai, galima išgirsti kaip gieda vienas ar kitas paukštis.


Ekspozicija įrengta pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30490589sec.