Aliaską perbėgęs lietuvis: «Buvau tarp idėjų, kad gali atsitikti kažkas labai blogo arba labai gero»

Drąsių iššūkių nebijantis Danielius Narauskas skaičiuoja ne vieną asmeninį ekstremalų pasiekimą. Riedlente jau pervažiavęs nuo vienos JAV pakrantės iki kitos, dabar ekstremalas pasakoja apie nuotykius, patirtus, bandant perbėgti rečiausiai apgyvendintą JAV valstiją – Aliaską. Kaip vyko pasiruošimas, kas kėlė didžiausią baimę bei kaip atrodo klimato kaitos paveikta Aliaska, Danielius papasakojo „Skrendu.lt“ podkaste „Kelionės ir žmonės“.


Spontaniškas bėgimas


„Puikiai prisimenu tą jausmą, kuris lydėjo tiek važiuojant riedlente per JAV, tiek dabar, bėgant per Aliaską – atrodė, kad tai neįmanoma, galvojau, kaip išvis galima tai padaryti“, – pasiruošimą  prisiminė Danielius. „Visa ta kelionė iš tiesų buvo tokia „kaip per netyčia“ – laviravau tarp idėjų, kad gali atsitikti kažkas labai blogo arba kažkas labai gero.“


Pasiruošimas perbėgti Aliaską


Keliautojas taip pat pridūrė, kad fiziškai pasiruošti tokiam iššūkiui jam užteko vos mėnesio: „Tai buvo tikrai įtemptas pasiruošimas. Aš ir prieš tai bėgiojau, bet tada jau pradėjau akcentuoti, kad aš ruošiuosi būtent tam ir kad jau nebegaliu tinginiauti – skatinau save nubėgti ne 10, o 20 km. Taip pat, kuo daugiau bėgti ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui, su draugais važiavome į mišką, kur miegojome be palapinių, kai šaltis buvo -12°C.“


Kodėl Aliaska?


Paklaustas, kodėl savo iššūkio vieta pasirinko būtent Aliaską, Danielius nedvejodamas pateikė atsakymą: „Norėjau kažkur labai toli, kur yra pakankamai šalta ir kuo mažiau civilizacijos. Nes suvokiau, kad jei aš tai darysiu Šveicarijoje, Italijoje ar, pavyzdžiui, Rusijoje – bus labai lengva grįžti atgal.“ Keliautojas prisimena, kad tokia mintis bėgimo metu buvo kilusi bent keletą kartų. „Prisimenu, kaip aš bėgu, bėgu, bėgu, sustoju, iškvėpiu orą, apsidairau – pasižiūriu atgal, pasižiūriu į priekį, nuleidžiu galvą ir sakau: „Viskas, noriu namo. Paimkite mane iš čia.“ <...> Atsisėdi tada, pagalvoji, užkandi kažką ir vėl bėgi“, – sunkiausius iššūkio momentus prisimena pašnekovas.


Klimato atšilimo padariniai


Paklaustas apie iššūkio metu vyravusią temperatūrą, Danielius prisiminė ir liūdną patirtį: „Mažiausia temperatūra buvo gal -11°C, bet taip buvo tik gal dvi naktis. Iš tiesų aš buvau pasiruošęs labai šaltam klimatui, bet dažniausiai buvo vos apie 0 laipsnių. Paskui buvo net ir +20°C šilumos! Tik ten nuvykus žmonės man sakė: „Tu laimingai papuolei, bet mums yra negerai, nes Aliaskoje dabar klimato atšilimas ir klimato kaita mus labiausiai veikia“, – mūsų planetos problemas pripažino ekstremalas.


Kokius pokyčius Aliaskoje pamatė Danielius Narauskas ir kaip jam pavyko per mažiau nei tris mėnesius įveikti Aliaskoje susiplanuotą maršrutą keliautojas papasakojo „Skrendu.lt“ podkaste „Kelionės ir žmonės“.


Viso pokalbio su Danieliumi Narausku klausykitės čia: https://www.youtube.com/watch?v=eDdhNn9IjQo


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56059194sec.