Latvijos Lietuvių atgimimui - 20 metų

Rygoje, Latvijos universiteto Didžiojoje auloje, gruodžio 14 dieną iškilmingai paminėtas Latvijos lietuvių Atgimimo dvidešimtmetis.
Minėjime dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, Lietuvos Seimo narys Valdemaras Valkiūnas, Latvijos meno ir kultūros atstovai.

Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Antanas Valionis. Savo kalboje ambasadorius pažymėjo, kad lietuvių kultūrinis judėjimas Latvijoje atspindėjo laisvės siekimo ryžtą ir tapo vienijančiu veiksniu abiejų tautų kelyje į Nepriklausomybę. A.Valionis palinkėjo lietuvių sambūriui neblėstančio entuziazmo, kūrybinio sąmojo ir visokeriopos sėkmės puoselėjant baltų identitetą, pristatant mūsų tautos kultūros ir protėvių dvasios lobyną kaimyninėje šalyje.

Latvijos lietuvių kultūros draugijos pirmininkas Romualdas Ražukas savo pranešime pabrėžė, kad aktyvi lietuvių patriotinė kultūrinė veikla tapo ne vien išeivijos kultūrinio judėjimo atkūrimo įrodymu, bet paskatino ir pačius Latvijos gyventojus siekti raiškiau pristatyti baltų identitetą, ir pakvietė solidarizuotis atkuriant savarankiškas valstybes.

Ambasadorius A.Valionis Lietuvos tautinių mažumų ir išeivijos departamento vardu garbės ženklais „Už nuopelnus“ ir garbės raštais apdovanojo nusipelniusius Latvijos lietuvių kultūros draugijos steigimo iniciatyvinės grupės narius.

Minėjimo svečiams koncertavo Lietuvos ir Latvijos mokslo akademijų chorai, Latvijos lietuvių kultūros draugijos šokių ansamblis Bijūnas, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokiniai.

Renginį Rygoje surengė Latvijos lietuvių kultūros draugija ir Tautos fronto muziejus bendradarbiaudami su Lietuvos ambasada Latvijoje.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.40893197sec.