Šaltinis: BalticTravelnews.com/netzeitung.de
Neurologai įrodė, kad kai žmogus mokosi žongliruoti, jo smegenų veikla itin intensyviai veikia.
Žongliravimas gerina mąstymą ir koordinavimą. Oksfordo universiteto mokslininkai įrodė, kad kamuolio mėtinėjimai teigiamai veikia insultu sergančius žmones ar ligonius, kurie turi tam tikrų smegenų funkcijų sutrikimų. Žongliruojant žmogaus smegenys prisipildo baltos medžiagos, kuri didina perdavimo signalus nervų sistemoje.
Oksfordo eksperimente dalyvavo 24 jauni žmonės. Eksperimentas truko šešias savaites. Žmonės pusę valandos per dieną turėjo skirti laiko žongliravimui. Prieš ir po eksperimento buvo išbandyta nervų smegenų veiklos dalyvių centrinę nervų sistema. Paaiškėjo, kad žongliravimas padarė didžiulius pakyčius smegenų dalyje, kuri yra atsakingų už akių ir rankų judesių koordinaciją.
Faktai kalba už save - visi tyrimo dalyviai pateikė tuos pačius smegenų vystimosi rezultatus. Tai reiškia, kad nesvarbu, kaip gerai žmogui sekėsi mokytis žongliravimo gudrybių, svarbu jis tai darė! Svarbiausia yra smegenų ir suvokimo mokymosi procesas, o ne treniruotės.
Mokslininkai priėjo išvados, kad žongliravimo įgūdžiai nėra pamirštami. Po keturių savaičių pertraukos, kurios metu nebuvo žongliruojama, eksperimento dalyviai kaip ir anksčiau smegenims davė žongliravimo impulsus. Žongliravimas tarsi mokėjimas važiuoti dviračiu - arba tu žinai kaip važiuoti, arba ne. Norėdami išmokti važiuoti, mes daug treniruojamės, bet kai išmokstame, gyvenime to neužmirštame.
Draudžiama portale www.travelnews.lt paskelbtą informaciją perpublikuoti be Travelnews.lt redakcijos sutikimo.