Nuo Londono iki Pekino tik dvi dienos

Kinija planuoja sukurti naują gretojo traukinio liniją, kuri keleivius iš Pekino į Londoną nugebens per dvi dienas. Fantastika?

Dar 19 šimtmečio pabaigoje britų džentelmenai, kuriems kilo idėja per 80 dienų apiplaukti pasaulį, susiruošė iš Londono per Indijos Bombėjų nuvykti į Kiniją. Būtent todėl naujasis greitųjų geležinkelių maršrutas tiesiogiai vyks iš Londone į Pekiną. Kinai planuoja, kad maršrutas per Artimuosius Rytus, Pakistaną ir Indiją truks dvi dienas.

Kitas planuojamas maršrutas ­- Pekinas-Maskva-Berlynas. Planuojami ir kiti maršrutai, pavyzdžiai, maršrutai į Pietryčių Aziją.

Reikia pripažinti, kad šiuo metu Kinija yra pasaulio lyderė greitųjų traukinių srityje. Šalis iki 2020 metų tikisi įrengti 16 000 kilometrų ilgio geležinkelio tinklą, kuris suvienys visus didžiausius Kinijos mietus. Nutiesta 6500 kilometrų kelio. Nors Kinijos greitieji traukiniai yra gaminami Kinijoje, bet kai kurią techniką gamina Siemens ir Kawasaki.

Briuselis Pekino planus vertina skeptiškai. Jau ir dabar greitųjų maršrutų plėtra susiduria su daug kliūčių, tokiomis kaip tarptautinis leidimas, kurio išdavimas pareikalauja daug laiko.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.4545331sec.