Šventoji Turino drobulė sulaukia daug smalsuolių dėmesio [1]

Pirmą kartą po dešimties metų pertraukos, Turinas (Italija) suteikia galimybę plačiajai visuomenei vėl pamatyti šventąją Turino drobulę. Turino drobulė yra pagrindinė katalikų bažnyčios relikvija, kuri laikoma Jėzaus Kristaus įkapėmis. Garsioji Turino drobulė demonstruojama Italijos miesto katedroje. Demonstravimas vyks šešias savaites. Organizatoriai tikisi, kad įžymiosios drobulės aplankyti susirinks daugiau nei du milijonai žmonių.

Norėdami susidoroti su lankytojų antplūdžiu, Turino miesto valdžia įdarbino savanorius. Stengiamasi apriboti katedros eismą, papildomai įrengti automobilių stovėjimo aikštelių bei sudaryti prieigas mobiliesiems medicinos centrams.

Prie Turino šventovės nusidriekia eilės žmonių, norinčiųjų pamatyti Katalikų relikviją, kuri vieniems yra autentiška drobulė, į kurią po nukryžiavimo buvo įvyniotas Kristaus kūnas, o kitiems yra tik gera viduramžių klastotė. Drobulės originalas Turine laikomas nuo 1578 metų.

1988 metų ekspertizė parodė, kad įkapės pagamintos 1260-1390 metais. Tad, kad drobulė yra autentiškas kūrinys - nėra abejonių. Vatikanas netvirtina, kad Turino drobulė yra autentiška, tik teigia, kad ji yra įspūdingas priminimas apie Kristaus kančią. 4,4 metrų ilgio ir 1,1 metrų pločio drobulė paskutinį kartą visuomenei buvo rodoma 2000 metais. Dabartinė paroda veiks iki 2010 05 23 d. Vėliau katedroje liks drobulės kopija. 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

1 alanas 04/14/2010 11:27 teko daug girdėti apie šią nežemišką drobulę. Man būtų vistik įdomu sužinoti daugiau apie atliktas ekspertizes, kaip jos vyksta.


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.31393695sec.