Kuldygoje virš Ventos sleksčio-krioklio skraido žuvys

Kuldyga yra ypatinga vieta vien tuo, kad kiekvienų metų pavasarį virš Ventos sleksčio-krioklio skraido žuvys. Būtent dabar ir artėja tas stebuklų metas!

„Nepatingėkite ir atvykite į Kuldygą, stebėkite ir įamžinkite Ventos slensčio-krioklio žuvis skraiduoles! Tai unikalus gamtos reiškinys, kurį galite pamatyti tik Kuldygoje!”, ragina Kuldygos rajono tarybos pirmininkė Inga Berzins.

Pavasarį, neršto metu, žiobrės plaukioja Ventos upe. Iš tolo girdėti plačiausio (249 m.) Europoje Ventos slenksčio-krioklio ošimas. Prieš 300 metų hercogas Jokūbas sukūrė unikalų žvejybos metodą – žuvis gaudyti krepšių pagalba.

Kaip ir kiekvienais metais taip ir šiais Kuldyga laukia svečių. Pavasarinis šou „Skraidančios Kuldygos žuvys” vyks ateinantį šeštadienį (balandžio 24 d.). Jau tradicija tapęs renginys pranašaus ir pavasario sezono pradžią. Renginio pradžia - 11:00 muziejaus parke, dalyviai: kolektyvai: „Putas”, „Resnie putni” ir Roberts Gobziņš, koncertuos vaikų ir jaunimo šokių grupės iš Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Joniškio, Jelgavos ir Kuldygos. Muziejaus terirtorijoje bus galima paskanauti tradicine žuviene, įsigyti Latvijos ir Lietuvos menininkų darbų, dalyvauti seminaruose, parodose, žaidimuose.

Ankstyvą rytą - 6:00 val. Ventoje vyks žūklės varžybos. 11.00 val. Rygos pedagogikos ir švietimo vadybos akademijos kiemelyje - žuvų ir kitų gėrybių turgus.

Prie Kūravos, Bažnyčios g. 34, 11:00 val. prasidės pasakotojų festivalis „Žuvies sriuba”. 13:00 val. - vaikų folkloro laureatų koncertai, 15:00 val. - žaidimai.

Senamiestyje veiks meno ir muziejus parodos. Muziejuje - Modro Rubenio fotografijos paroda „Kuldygos piliečiai”, Kuldygos dailės mokyklos moksleivių paroda „Mano mylimiausias naminis gyvūnas”ir paroda „Uniformos”.

Šis renginys išskirtinis ir nepakartojamas! Sklinda pasakojimai, kad kiekvienas renginio lankytojas iš čia išsiveža linksmybes ir gera nuotaiką visam pavasariui.

 rumba

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42062497sec.