Neapolyje vyksta picų festivalis

Rugsėjo 9-19 dienomis Neapolyje (Italija) vyksta tradicinis picų festivalis. Neapolis festivalio miestu pasirinktas neatsitiktinai, - būtent šis miestas laikomas populiariausio italų patiekalo pizza gimtine.

1889 metais Italijos karalienė Savoja Margarita panoro paragauti ko nors paprasto, tačiau originalaus. Karalienės virėjas pagamino jai picą, kurioje buvo pomidorai, mocarelos sūris ir bazilikas, simbolizuojantys Italijos valstybinės vėliavos spalvas. Taip paprastas žemdirbių patiekalas virto vaišėmis, tiekiamomis ant karalienės pietų stalo. Nuo to laiko picos pradėtos kepti ir kitose šalyse.

Vis dėlto pirmasis picos festivalis surengtas visai neseniai – 1995 metais. Į festivalį atvyksta picų kepėjai iš viso pasaulio, kurių tikslas įrodyti savo meistriškumą, greitį ir kūrybingumą. Specialios varžybos rengiamos ir festivalio lankytojams. Pasirodo, kad reikia mokėti picą ne tik iškepti, bet ir teisingai suvalgyti.

Pagrindiniai picų festivalio renginiai vyksta d'Oltremare parodų centre. Festivalio metu vyksta įvairios degustacijos, koncertai, spektakliai ir kt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::1.12172604sec.