Švęskime 391-ąjį Liepojos gimtadienį kartu!

Pirmąjį pavasario mėnesį pradeda busti Liepojos gamta. Šis metas tinkamas aplankyti turistinius šio Latvijos uostamiesčio objektus. Kartu su spartėjančiu gamtos pulsu vis ryškesnėmis spalvomis ima spindėti miesto kultūros ir sporto gyvenimas – daugėja įvairių renginių ir pramogų, kuriose kiekvienas ras peno savo kūnui ir sielai. Gimimo dienos mėnesį liepojiečiams ir miesto svečiams suteikiama galimybė apsilankyti koncertuose, parodose, teatro spektakliuose, sporto renginiuose bei sudalyvauti pažintinėse ekskursijose po miestą.

 

Liepojai miesto teisės suteiktos 1625-ųjų metų kovo 18 dieną. Šiemet švenčiamas 391-asis gimtadienis. Ta proga organizuojamas specialus renginys – „Garbės ir Metų liepojietis“, kuriame bus pagerbti miestelėnai, nuveikę daug svarbių, reikšmingų, visuomenės pastebėtų ir įvertintų darbų Liepojos labui. Į grupės „Tumsa“ vedamą gimimo dienos šventę maloniai kviečiami visi. Dvidešimtą valandą vakaro prie koncertų salės „Didysis gintaras“ grupė „Tumsa“ kartu su žiūrovais atliks dainas iš savo auksinio repertuaro – dainas, kurios per 25-is grupės gyvavimo metus yra tapusios „liaudies dainomis“, ir kurias žino ir dainuoja kiekvienas liepojietis. Liepojos gimimo dienos kulminacija (apie 21 val. 20 min. ) – šventinis fejerverkas.

 

Miesto šventės proga Liepojos regiono turizmo informacijos biuras (LRTIB) kviečia miestelėnus ir visus atvykusius užmegzti artimesnę pažintį su Liepoja. Aktyvias pramogas mėgstantieji kovo 19 d. 11 val. kviečiami prisijungti prie Plaukimo baidarėmis miesto laivybos maršrutu po miesto įtvirtinimų kanalą (lv. Cietokšņa kanāls). Iškylai baigiantis ekskursantai bus vaišinami sriuba iš didelio puodo. Užsiregistruoti į šį plaukimą reikia LRTIB tel. +371 634 80808+371 634 80808 arba +371 29402111+371 29402111 iki kovo 17 d. 17 valandos vakaro. Dalyvio mokestis – 3 EUR. Į kainą įeina baidarių, irklų ir gelbėjimosi liemenių nuoma, grupės vadovo paslaugos. Planuojama plaukimo trukmė – 3,5 – 4 valandos. Ši pramoginė iškyla organizuojama kartu su Turaidu Šėferu ir baidarių nuomos įmone „Sofijas laivas“i Karostas Cietums.

 

Tie, kurie mieliau renkasi pažintį su Liepoja per kultūrinių-istorinių vertybių prizmę, kovo 19 d. 12 val. kviečiami į LRTIB rengiamą ekskursiją „Mano Liepoja“. Profesionalus gidas parodys ir supažindins su žinomiausiais ir įdomiausiais miesto centro objektais. Ekskursijos pradžios vieta – Rožių aikštė prie LRTIB. Pažintinę ekskursiją vainikuos maloni ir šilta staigmena vienoje iš miesto kavinių. Dalyvio mokestis – 0.50 EUR.

 

Minint miesto gimtadienį, kovo 19 dieną Liepojos latvių draugijos namuose 20 val. vyks šventinis vakarėlis „Linkime Tau daug laimės, Liepoja!“. Vakarėlio svečiams ramiai lūkuriuoti neleis žinomiausias Latvijos perkusininkas Nilas Ylė ir grupės „Afroambient“ (iš Rygos) ir „Tērvete“.

 

Prie miestui svarbios dienos šventimo, o taip pat ir dirigento Vilnio Kronbergo 75 metų jubiliejaus paminėjimo pavasariniu koncertu „Liepojos muzikinės istorijos“ (lv. „Liepājas mūzikas stāsti“) prisidės Liepojos miesto chorai. Koncertas vyks Liepojos latvių draugijos namų didžiojoje salėje kovo 20 d. 14 val.. Renginys nemokamas.

 

Kovo mėnesį Liepojos muziejuje eksponuojamos įvairios parodos, skirtos Liepojos gimimo dienai. Viena jų, – Liepojos uosto istorijai skirta paroda „Liepoja – Halifaksas – Niujorkas“, kurią muziejuje apsilankiusieji gali apžiūrėti iki kovo 27 dienos. Ekspozicija supažindina su svarbiu Liepojos miesto ir uosto vystymosi istorijos etapu – emigrantų migracija per Liepojos uostą XIX ir XX amžių sandūroje. Ši sandūra laikoma Liepojos ekonominio suklestėjimo laikotarpiu. Kviečiame aplankyti ir fotostudijos FOTAST parodą „Liepojos gatvė Latvijoje“. Šioje nemokamoje parodoje eksponuojamos 150 Liepojos gatvės fotografijų iš 15 įvairių Latvijos miestų – Aizputės, Dagdos, Daugpilio, Jelgavos, Jūrmalos, Kuldygos, Ludzos, Maduonos, Priekulės, Priežmalės, Preilių, Rėzeknės, Rygos, Skrundos ir Ventspilio.

 

Į Liepojos šventę galima įpinti ir etnografinį motyvą. Kuržemės tautinių rūbų informacijos centras kovo mėnesį kviečia aplankyti jų parodą „Sijonas – tautinių rūbų vizitinė kortelė“. Parodos lankytojai pamatys, išgirs ir išmoks daug įdomaus apie Kuržemės krašto sijonus ir jų audimo subtilybes įvairiais laikmečiais. Miesto šventei neliks abejinga ir taikomosios dailės studija „Zītars“. Ji eksponuos Liepojos priekrantėje randamą saulės akmenį – gintarą ir iš jo gaminamus papuošalus: sages, segtukus, kaklo papuošalus, auskarus ir kitas etnografines puošmenas. Gintarinių papuošalų paroda „Saulė. Jūra. Gintaras.“ veiks iki balandžio 30 d. bibliotekoje „Libris“.

 

Kovas – gausių ir įdomių pasiūlymų šeimoms mėnuo. Kovo 18-ą d. 14 val. visi kviečiami susirinkti skverelyje prie Liepojos universiteto, kur Liepojos vaikų ir jaunimo centro padedami darysime inkilėlius paukščiams „Kiekvienam Liepojos paukštukui po namelį“. Be pastarojo užsiėmimo, veiks ir kitos dirbtuvėlės: „Linksmieji vilkeliai“ „Pavasario pranašai“, „Margieji drugeliai“, „Žaliųjų pirštelių dirbtuvės“ ir kt. Kovo 19 d. tėvelių ir jų vaikučių lauks naujoji Liepojos koncertų salė, kurioje bus rodomas miuziklas „Katinėlio malūnėlis“. Kultūrinis renginys skirtas 1 – 6 klasių mokiniams. Marto Kristiano Kalninio ir Kristinės Karklės skambiuosius balsus papildys pučiamieji instrumentai, akordeonas, violončelė, mandolina, gitara, mušamieji ir net senoji harmonija.

 

Nuoširdžiai rekomenduojame nepraleisti progos apsilankyti naujame edukaciniame centre vaikams „Zili Brīnumi“ (lt. „Mėlynieji stebuklai“), kuriame net patiems mažiausiems suprantama forma (mokslas, kurį galima pamatyti ir paliesti) supažindama su mokslo naujovėmis.

 

Tie, kurie Liepojos gimimo dienos mėnesį nori praleisti sportiniu ritmu, kviečiami prisijungti prie kurių nors „Bėgame Liepojoje“ treniruočių, kurios vyks visą kovo mėnesį, kiekvieną antradienį nuo 18 val. 30 min. Jūrmalos gatvės galinėje dalyje. Labiausiai užsigrūdinę sportininkai kiekvieną sekmadienį (14 valandą) savo jėgas kviečiami išbandyti žiemos maudynėse kartu su Veloruoniais Beberliniuose (Karuostoje prie „BB Wakepark“ kavinės).

 

Šv. Velykas Liepoja pasitinka su gausybe įvairių renginių. Kovo 23 d. 19 val. Liepojos latvių draugijos namuose vyks NBS bigbendo ir Latvijos muzikos akademijos džiazo katedros studentų koncertas „Laisvas skrydis“. Po dviejų dienų, – kovo 25-ąją miestelėnų ir miesto svečių keliai turėtų sukti koncertų salės „Didysis gintaras“ link, kur vyks Liepojos simfoninio orkestro ir Valstybinio akademinio choro LATVIJA koncertas „Forė ir Kančeli Didįjį Penktadienį“.

 

Kovo 26 dieną visi bus laukiami Rožių aikštės Velykų turgelyje. Jame bus galima pamatyti ir nusipirkti namudininkų produkcijos. Siūlomame asortimente bus galima rasti įdomių idėjų ir sprendimų šventinėms dovanoms, taip pat praktinių kasdieniškų prekių. Visai netoliese, Liepojos latvių draugijos namuose, veiks tarptautinė dekoratyvinių gyvūnų paroda, kurioje ištisą dieną gyvūnų mylėtojai galės apžiūrėti dekoratyvinius ir pašto balandžius, vištas, triušius ir kitus dekoratyvinius naminius gyvūnėlius. Kitą dieną – kovo 27-ąją tėveliai su savo mažyliais bus kviečiami ateiti į Velykų šventę Jūrmalos parke. Šventės dalyvius džiugins keliaujančiojo lėlių teatro „Maska“ (lt. „Kaukė“) Velykų spektaklis, šokiai, dainos, žaidimai, amatų kampelis, sūpuoklės ir kiaušinių dažymas. Visa tai darysime tam, kad pabudintume pavasarį!

 

Išsamesnė informacija apie šiuos ir kitus renginius, vyksiančius per Liepojos gimtadienio mėnesį, randama bendrajame Liepojos renginių kalendoriuje www.kalendars.liepaja.lv. Ką galima nuveikti ir pamatyti Liepojoje ir jos regione, kur gardžiai pavalgyti, papramogauti ir rasti nakvynę, bei įvairios kitos vertingos informacijos apie miestą, kuriame gimsta vėjas, gausite apsilankę svetainėje www.liepaja.travel/lt.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19941092sec.