Didysis žygis po Baltijos šalis – penktieji metai

Lietuvos valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos bendradarbiaudamas su Latvijos turizmo plėtros agentūra (TAVA) ir Estijos turizmo plėtros agentūra Enterprise Estonia, penktą kartą organizuoja turistinį projektą „Didysis žygis po Balitijos šalis“. Tai nuostabi galimybė Baltijos valstybių gyventojams daugiau sužinoti apie 30 įvairių turizmo objektų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, o taip pat laimėti vertingų prizų. Šiais metais trijų Baltijos šalių projektas vyks nuo gegužės 5-tos iki rugsėjo 15-tos dienos.

„Didysis žygis po Baltijos šalis“ vyksta jau penktą kartą. Juo siekiama populiarinti keliones į Baltijos šalis, daryti jas įdomesnėmis, padėti atrasti ir susipažinti su išskirtiniais turistiniais objektais tiek namuose, tiek kaimyninėse šalyse. „Projektas organizuojamas taip, kad susipažinimas su dar neatrastais ar pamirštais turistiniais objektais Baltijos šalių gyventojams būtų edukacinio ir pramoginio pobūdžio. Kelionių projektas kiekvienais metais sulaukia vis daugiau dėmesio. Baltijos šalys yra lengvai pasiekiamos. Jums nereikia tolimų skrydžių, kad patirtumėt pozityvių emocijų ir jaudinančių nuotykių tiek keliaudami individualiai, tiek su draugais ar su šeima. Didysis žygis po Baltijos šalis yra toks projektas, kuris įkvepia mus pažinti kaimynines šalis, o tuo pačiu skatina varžytis su kitais projekto dalyviais“, - sako Raimonda Balnienė.

Projekto dalyviams siūloma įvairiausių susipažinimo su kaimyninėmis šalims būdų ir formų –lankyti ir pamatyti istorines vietas, išgyventi nuotykių arba atsipalaiduoti su visa šeima grožintis puikiais natūraliais kraštovaizdžiais.

Dalyviai bus įtraukiami į foto medžioklę, kurios metu reikės aplankyti ir nufotografuoti objektus, kurie bus publikuojami kampanijos leidinyje. Medžioklės reikalavimas yra iki rugsėjo 15-tos dienos nukeliauti į kaip įmanoma daugiau vietų. Laimėti prizus galima įkeliant nuotraukas į interneto svetainę http://www.greatbaltics.eu/. Dalyviai, aplankę ne mažiau kaip 3 objektus ir įkėlę 9 nuotraukas, jau turės galimybę laimėti vertingus prizus.

Šiais metais projektas turi savo globėją. Tai populiarus Latvijos dainininkas Lauris Reiniks. „Būdamas užsienyje, visuomet sakau, kad esu iš mažytės, bet gražios Latvijos. O Latvija nėra vienintelė Baltijos krantų gražuolė, nes turi dvi nuostabias seses – Lietuvą ir Estiją. Visos Baltijos šalys – unikalios ir išskirtinės. Tai verta pamatyti. Aš laimingas, kad mano muzika jungia jaunimą ir vyresnio amžiaus žmones visose trijose Baltijos šalyse, o tai puikiai susišaukia su projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ idėja. Mano pirmoji baltiška daina buvo linksmoji Aš Bėgu / Es skrienu / Ma jooksen, kur veiksmas vyksta Latvijos kaime.Dabar žmones džiugina romantiška miesto daina Pasaka / Pasakā / Linnamuinasjutt. Video klipas šiai dainai buvo filmuojamas Rygoje, Taline ir Vilniuje. Taigi, mano palinkėjimas skambėtų šitaip: „Džiaugsmingai skriekime per pasakiškas Baltijos šalis! Džiaugiuosi, kad mes - kaimynai. Burkimės draugėn ir susipažinkime dar artimiau!“ – kviečia Lauris Reiniks.

Latvijoje turistai kviečiami aplankyti Juodalksnių pelkės lieptą Kemerių nacionaliniam parke, Rygos automobilių muziejaus Bauskės filialą, Karostos karinio jūrų uosto kalėjimą, „Laumu“ gamtos parką, Gulbenės–Alūksnės siaurąjį geležinkelį, Mini zoologijos sodą „Dobuļi“, Gunaro Igaunio senovinių muzikos instrumentų dirbtuvę, Vijciemo kankorėžių džiovyklą, Cėsių pilies ir dvaro kompleksą ir Lėlių galeriją su miniatiūrine karalyste.

Estijoje turistams siūloma aplankyti šiuos turistinius objektus: Estijos kelių muziejų, Wittensteino istorijos centrą, Estijos jūrų muziejų, Maarja-Magdaleena gildiją, Ilonos stebūklų šalį, Läänemaa muziejų, Vaemlos vilnų fabriką “Hiiu Vill“, AHHAA mokslo centrą, Rakverės pilį, Servos švyturį ir Kohtla-Nõmme kasybos parką.

Lietuvoje turistai kviečiami į Arklio muziejų, Energetikos ir technikos muziejų, Grobšto įlanką, Laikrodžių muziejų, Memorialinį M. K. Čiurlionio muziejų, Pažaislio vienuolyną, Rokiškio dvaro rūmus, Sūrininkų namus, Veisiejų fontaną, Žaliūkių malūnininko sodybą.

Daugiau informacijos apie projekto taisykles nuo gegužės 5-os dienos bus galima rasti interneto svetainėje www.greatbaltic.eu ir žygio lankstinukuose, kuriuos greitai atsiras visuose Lietuvos turizmo informacijos centruose.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 24.05.2024 - 30.05.2024 Towards a well - balanced body and mind! Via Vitalité
Four star weight correction and wellness centre in Latvia. We offer several programmes “Basic”, “Extra” and “Relax”. Book now +371 20 605 553 | Žiūrėti daugiau
145 EUR

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30437493sec.