Chaimo Frenkelio viloje – Vokiško kino dienos

2013 m. kovo 22–23 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) viešės „Vokiško kino dienos 2013“. Filmų mėgėjams bus pristatomi aktualūs vokiškai kalbančių šalių filmai. Kino seansų pradžia: kovo 22 d. – 17.30 val., kovo 23 d. – 16 ir 18 val. Visi filmai originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

Kovo 22 d. „Vokiško kino dienų“ pristatyme dalyvaus Goethe`s instituto kultūros programų koordinatorė Inga Nostytė. Susirinkusiuosius į pirmąjį kino seansą muziejus vaišins karšta arbata ir gurmanišku kino vakaru.

„Vokiško kino dienų“ rengėjai: Goethe‘s institutas, Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. „Vokiško kino dienų“ draugas Šiauliuose – Šiaulių „Aušros“ muziejus.

Kelionę per Lietuvos kino sales pradėjusios „Vokiško kino dienos“ nė negalėtų būti šitaip vadinamos be šio regiono kinematografininkus garsinančio dokumentinio kino programos. Vokiškai kalbančiose šalyse solidžias tradicijas turintis dokumentinio kino žanras šiandien drąsiai griebiasi pažangiausių technologijų ir aktualių temų, o kūrėjų darbo rezultatai sulaukia didelio publikos susidomėjimo. „Šiųmetėje „Vokiško kino dienų“ dokumentikos programoje gausu filmų, atskleidžiančių šio žanro išskirtinumą ir jo atveriamas kūrybines galimybes. Pasižiūrėjus matyti, kad pastarosios – neribotos, o gyvenimo siūlomi siužetai originalumu dažnai pranoksta fikciją“, – teigė Goethe‘s instituto programų koordinatorė Inga Nostytė.

Tradicinėje „Vokiško kino dienų“ programoje kasmet pristatomi aktualūs filmai iš vokiškai kalbančių šalių. Šiemet pirmą kartą ir šiauliečiai galės išvysti šiuos filmus – Chaimo Frenkelio viloje dvi dienas bus demonstruojami austrų, šveicarų, vokiečių kūriniai.

Penktadienį žiūrovai bus kviečiami į komediją „Oh Boy“ (85 min., Vokietija, 2012 m.). Filmo herojui Nikui – apie trisdešimt. Jis jau senokai metė teisės studijas, stumia dienas slampinėdamas Berlyno gatvėmis ir stebėdamas aplinkinius. Tylomis žvelgdamas į žmonių grumtynes su kasdieniu gyvenimu, jis nejučia pats tampa autsaideriu. Akistata su pasyvumo pasekmėmis netikėta: draugė pareiškia norinti skirtis, psichologas nustato jam emocinį nestabilumą, tėvas nutraukia pinigines injekcijas ir, regis, visame mieste nebelieka kur atsigerti normalios kavos, o kai pasirodžiusi stulbinama gražuolė priverčia Niką atsigręžti į bendrą jų praeitį, dienos įvykiai pakrypsta netikėta linkme.

Pirmajame šeštadienio kino seanse bus pristatoma Austrijos trumpametražių filmų programa (78 min.). Joje Šiaulių žiūrovai išvys penkis trumpametražius filmus „Viena, Noištatas“ („Kreis Wr. (Wiener) Neustadt“, rež. Johann Lurf, 5 min., Austrija, 2011 m.), „Kūdikio langelis“ („Hatch“, rež. Christoph Kuschnig, 19 min., Austrija, 2012 m.), „Didvyriškasis kancleris“ („Heldenkanzler“, rež. Benjamin Swiczinsky, 13 min., Austrija, 2011 m.), „Arkanas“ („Arcana“, rež. Henry Hills, 30 min., Austrija, JAV, 2011 m.), „Pažymėtas“ („Abgestempelt“, rež. Michael Rittmannsberger, 11 min., Austrija, 2012 m.). Austrijos trumpametražių filmų programą sudaro filmai, nominuoti Austrijos kino apdovanojimams „Geriausio trumpametražio filmo“ kategorijoje.

„Vokiško kino dienas“ Šiauliuose užbaigs antrasis šeštadienio kino seansas – drama „Parduotas vaikis“ („Der Verdingbub“) (108 min., Šveicarija, Vokietija, 2011 m.). Filmas apie našlaitį Maksą, parduotą valstiečių šeimai. Ši jį išnaudoja, verčia sunkiai dirbti ir žemina. Vienintelis džiaugsmas, kurio niekas negali iš jo atimti, – griežti armonika. Valią išgyventi stiprina tik draugystė su likimo drauge Berteli. Juostoje tiesmukai ir be pagražinimų atskleidžiami ilgai negvildenti faktai. Režisierių Markusą Imbodeną domino visuomeninė aplinka, sudariusi sąlygas šiam gėdingam Šveicarijos istorijos puslapiui atsirasti; atgyvenusi moralė, vargas.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 41 43 36 80, projekto „Vokiško kino dienos“ koordinatorė Valerija Lebedeva +370 68 40 12 85.

Vokiško kino dienos 2013 / Deutschsprachige Filmtage 2013

Kovo 22 d., penktadienis

17.30 val.

„Oh Boy“, komedija, 85 min., Vokietija, 2012 m.

Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius ir scenarijaus autorius Jan-Ole Gerster.

Vaidina: Tom Schilling, Marc Hosemann, Friederike Kempter.

Filmas skirtas žiūrovams nuo 12 metų.

Nikui – apie trisdešimt. Jis jau senokai metė teisės studijas, stumia dienas slampinėdamas Berlyno gatvėmis ir stebėdamas aplinkinius. Tylomis žvelgdamas į žmonių grumtynes su kasdieniu gyvenimu, jis nejučia pats tampa autsaideriu. Akistata su pasyvumo pasekmėmis netikėta: draugė pareiškia norinti skirtis, psichologas nustato jam emocinį nestabilumą, tėvas nutraukia pinigines injekcijas ir, regis, visame mieste nebelieka kur atsigerti normalios kavos, o kai pasirodžiusi stulbinama gražuolė priverčia Niką atsigręžti į bendrą jų praeitį, dienos įvykiai pakrypsta netikėta linkme.

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kul/mag/flm/fil/lt10413939.htm

Bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

Kovo 23 d., šeštadienis

16.00 val.

Austrijos trumpametražių filmų programa, 78 min.

Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Filmas skirtas žiūrovams nuo 16 metų.

Austrijos trumpametražių filmų programą sudaro filmai, nominuoti Austrijos kino apdovanojimams 2013 „Geriausio trumpametražio filmo“ kategorijoje.

„Viena, Noištatas“ („Kreis Wr. (Wiener) Neustadt“)

Rež. Johann Lurf, 5 min., Austrija, 2011 m.

Važiuodamas „Vespa“, Johanas Lurfas trumpais kelių sekundžių fragmentais užfiksuoja beveik 100 Žemutinės Austrijos sankryžų salelių, kaskart vis labiau groteskiškų, ir šitaip sukuria šiokį tokį vietinių statybos nuodėmių katalogą. Jo rodomos salelės nuklotos žvyru, prisodintos gyvatvorių, vynogienojų arba gėlių, pristatytos akmeninių skulptūrų, fontanų, informacinių skydų, kelio ženklų bei reklamų. Filme studijuojamos ne tiek pačios salelės, bet pirmiausia vienodumo teroras, kasdienio siaubo architektūra, kuri akivaizdi stebint sankryžas.

„Kūdikio langelis“ („Hatch“)

Rež. Christoph Kuschnig, 19 min., Austrija, 2012 m.

Filmas apie dvi poras ir sunkias pasekmes turintį jų apsisprendimą vieną žiemos naktį Vienoje. Milas ir Biljana, nelegalūs atvykėliai, ieškantys naujos laimės, susivokia neturintys galimybės užauginti savo ką tik gimusio kūdikio ir tuo pat metu įgyvendinti jaunystės svajonių. Kitame miesto gale gyvena Tomas ir Andreasas, vyresnė ir stabilesnę buitį susikūrusi gėjų pora, svajojanti turėti vaiką. Desperatiški abiejų porų sprendimai lemia, kad jų keliai trumpam susikerta, ir drauge sužadina baimę bei nusivylimą susidūrus su žiauria nelengvų ir tiesiog neįmanomų dalykų realybe.

„Didvyriškasis kancleris“ („Heldenkanzler“)

Rež. Benjamin Swiczinsky, 13 min., Austrija, 2011 m.

Gyveno 1933 metais vienas mažas ūsuotas austras, kurio didžiausia svajonė buvo tapti nacių diktatoriumi. Ne, ne Vokietijoje, o Austrijoje. Šio mažo žmogaus vardas buvo Engelbertas Dolfusas... Filmas satyriškai pristato šį kontroversišką Austrijos istorijos veikėją.

„Arkanas“ („Arcana“)

Rež. Henry Hills, 30 min., Austrija, JAV, 2011 m.

Filmas kurtas kruopščiai laikantis kompozitoriaus Johno Zorno scenarijaus. Jis prasideda film noir stiliumi, vėliau, tekstui virstant sudėtinga muzikine struktūra, tipiška Zorno kūriniams ir kortelių kompozicijoms, plėtoja kitas, dažnai grėsmingas naratyvines bei simbolines gijas, kalba apie „Hindenburgo“ katastrofą, prasmės ieškantį slovakų poetą ir filosofą, hiperaktyvų pingviną, lemputę, leidimąsi į požemio pasaulį, meilės ir netekties akimirkas bei mėlynąją gėlę.

„Pažymėtas“ („Abgestempelt“)

Rež. Michael Rittmannsberger, 11 min., Austrija, 2012 m.

Jauną arabų kilmės vyrą patikrina policija. Jis nežino, kaip paaiškinti šią situaciją savo sūnui, ir nenutuokia, kad sunkiausiai paaiškinami šios nakties įvykiai jų dar laukia…

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kul/mag/flm/fil/lt10427127.htm

Bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

 

Kovo 23 d., šeštadienis

18.00 val.

„Parduotas vaikis“ („Der Verdingbub“), drama, 108 min., Šveicarija, Vokietija, 2011 m.

Šveicarijos vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius Markus Imboden.
Scenarijaus autorius Plinio Bachmann.

Vaidina: Katja Riemann, Stefan Kurt, Max Hubacher.

Filmas skirtas žiūrovams nuo 12 metų.

Našlaitis Maksas parduodamas valstiečių šeimai, ši jį išnaudoja, verčia sunkiai dirbti ir žemina. Vienintelis džiaugsmas, kurio niekas negali iš jo atimti, – griežti armonika. Kai nauja mokytoja pamėgina jį užtarti, Makso gyvenimas tampa dar sunkesnis. Valią išgyventi stiprina tik draugystė su likimo drauge Berteli. Kartu jie svajoja apie Argentiną, savo fantazijų kraštą, kuriame, vaikų įsitikinimu, netgi šakės yra iš sidabro. Juostoje tiesmukai ir be pagražinimų atskleidžiami ilgai negvildenti faktai. Režisierių Markusą Imbodeną domino visuomeninė aplinka, sudariusi sąlygas šiam gėdingam Šveicarijos istorijos puslapiui atsirasti; atgyvenusi moralė, vargas.

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kul/mag/flm/fil/lt10414385.htm

Bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

„Vokiško kino dienų“ rengėjai:

Goethe’s institutas, Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje

„Vokiško kino dienų“ draugas Šiauliuose – Šiaulių „Aušros“ muziejus

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19531798sec.