Europoje vasara anksčiausiai ateina į Kiprą

Kipre juokaujama, kad jei žavitės amžinu pavasariu, tuomet jums patiks Ispanijos sala Tenerifė, o teikiantys pirmenybę vasarai ją suras Kipre. Vasara į Kiprą ateina bene anksčiausiai Europoje – mėgautis 22-24 laipsniais šilumos ir maudynėmis Viduržemio jūroje galima jau nuo balandžio vidurio. „Kipro kurortai – pasaulyje vieni geriausių ir tai yra faktas. O mitas, kurį tenka nuolat sklaidyti, yra ekonominės krizės padarinių baimė, - sakė Lietuvos Respublikos Garbės konsulas Kipre Christis Christoforou. - Kipro turizmo sektoriaus krizė praktiškai nepalietė. Priešingai, pastebimas nuoseklus turistų srauto augimas, todėl kainos mažėja“.

Kipre poilsiauti galima bet kuriuo metų laiku. Net 340 dienų per metus salos padangė nušviesta saulės, o ir likusios dienos ne mažiau malonios. Saloje vyrauja Viduržemio jūros subtropikų klimatas.

Kipro paplūdimiai pasaulyje – vieni švariausių. Kraštovaizdžio įvairovė nenusileidžia neįkainojamoms kultūrinėms vertybėms, tarp kurių – antikinės helenistinės architektūros pavyzdžiai, bizantiško bei Venecijos stiliaus tvirtovių bei pilių liekanos, turkų valdymo palikimas – išlikusios mečetės, taip pat stačiatikių cerkvės ir vienuolynai. Kai kurie miestai, pvz., Pafosas, įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

Antras salos vardas – Meilės sala, legenda byloja, kad būtent prie Kipro krantų iš jūros putos gimė graikų meilės ir grožio deivė Afroditė, tad į salą dažnas keliautojas vyksta ieškoti meilės. Kipre galima pamatyti įspūdingą reginį – būrius migruojančių flamingų.

„Dėl puikaus klimato, kraštovaizdžio, unikalaus architektūros paveldo, galybės pramogų ir, žinoma, didžiulio skanaus vietos maisto asortimento Kipras tapo viena patraukliausių salų svajonių atostogoms“, - sakė Chr. Christoforou.

„Susidomėjimas šia daugelio lietuvių dar neaplankyta šalimi – didžiulis. Šiemet keliones į Kiprą pasiūlėme kaip naujieną ir jau turime dvigubinti šia kryptimi numatytų kelionių skaičių“, - sakė Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Nors Kipro sala padalinta į dvi dalis – pietinė priklauso graikams, o šiaurinė valdoma turkų – abi salos dalys turistams yra saugios. Tad yra galimybė vienos kelionės metu pamatyti dvi kultūras – islamišką bei krikščionišką Kiprą. „Nors graikiškosios Kirpo dalies gyventojai okupantais vadinamų turkų tikrai nemėgsta ir turizmo į turkų dalį neskatina, smalsumo vedini, turistai gali aplankyti ir turkų valdomą Kipro sostinės Nikosijos dalį“, - sakė „Tez Tour“ atstovė. Pereiti į turkišką pusę Europos Sąjungos piliečiams pakanka galiojančio paso. Nikosija yra šiuo metu vienintelė sostinė pasaulyje, kurią valstybinė siena dalija perpus. Jei planuojate kirsti sieną automobiliu, jį reiks papildomai drausti.

Garbės konsulas pastebėjo, kad Kipras – įvairialypė sala ir kiekvienas poilsiautojas joje atranda tai, ko ieško bei pamato tai, ką nori pamatyti. „Man asmeniškai Kipras yra smėlis, jūra ir saulė – šia trijule grožiuosi kasdien ir man tai nepabosta, sakė Chr. Christoforou. – Kipro žmonės – draugiški ir nuoširdūs. O jei nuklysite į salos gilumą, net rizikuojate patirti tikrą graikišką vaišingumą. Smagu, kad nuo šiol ir lietuviai turi daugiau galimybių apsilankyti šioje įstabioje Graikijos saloje. Lietuviai Kipre labai laukiami“.

Kipro turizmo departamento duomenimis, saloje poilsiautojų daugėja sulig kiekvienais metais. 2010 m. Kiprą aplankė 2,17 mln. turistų, 2011 m. – 2,39 mln., o 2013 m. – 2,41 mln. poilsiautojų. Prognozuojama, jog šiemet saloje ilsėsis dar daugiau žmonių. Į Kiprą daugiausia turistų atvyksta iš Didžiosios Britanijos, Skandinavijos, Vokietijos ir kitų Vakarų Europos šalių, taip pat iš Rusijos, Ukrainos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.21328783sec.