Vilniaus viešbučiai sukūrė tradiciją – šventinius pietus Carito globojamiems žmonėms

Septynių didžiausių sostinėje veikiančių tarptautinių viešbučių restoranai gruodžio 18 d. tradiciškai maistą ruošia ne tik savo viešbučių svečiams, bet ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ socialinės pagalbos ir integracijos centro „Betanija“ lankytojams. Jau penktus metus iš eilės viešbučiai, dovanojantys kalėdinę šventę nepasiturintiems vilniečiams, kviečia ir kitus socialiai atsakingus verslus ar piliečius prisijungti prie gražių ir prasmingų iniciatyvų.

Prasmingam tikslui susitelkiantys viešbučiai siekia susirinkusiems žmonėms sukurti įsimintiną Kalėdų šventę bei dovanoti savo dėmesį bei laiką tiems, kuriems to reikia labiausiai. Šiais metais prie šventinio kalėdinio pietų stalo laukiama apie 150 žmonių.

Benamiai, žmonės patiriantys skurdą, ypatingai moka džiaugtis mažais kasdienybės džiaugsmais, gyventi šia diena. Galimybę sudalyvauti šventėje jie priima su tokiu pačiu džiaugsmu, kaip atsikelti ryte ir pamatyti saulę. Mums, vertinantiems gyvenimą kitais matais, tai gera proga prisiminti tikrąsias, gyvenimo nešamas dovanas ir kartu pasidžiaugti tuo, kad kvėpuojame, kad matome, kad einame.

Į šventinį susitikimą susirinkusius pasveikino vyskupas Darius Trijonis, džiaugdamasis, jog į garsius viešbučius gali užsukti ne tik garsūs asmenys, tačiau aplankomi ir paprasti žmonės. Vyskupas palinkėjo bendrystės bei kad artėjančios Kalėdos ir Naujieji būtų su daugiau vilties, daugiau tikėjimo, daugiau džiaugsmo, kad būtų parodyta daugiau gerumo mūsų gyvenimuose.

Kalėdiniuose pietuose susirinkusiems vargstantiems viešbučių restoranai ruošia sriubą, karštą patiekalą, desertą bei dovanėlę išsinešti. Tokiam kiekiui žmonių pamaitinti verdama apie 42 litrus sriubos. Socialiniame centre „Betanija“ kasdien nemokamai pietauja keli šimtai sostinės žmonių, tad tokio kiekio šilto maisto reikia nuolat. Pietų metu maistas yra dalinamas padedant 3-4 savanoriams, o vėliau „Betanijos“ lankytojai kviečiami pasilikti ir dalyvauti dienos centro veiklose, kurias taip pat organizuoja savanoriai. Dar yra susibūrusi Facebook‘e grupelė „Kepu gerumo pyragą“, kurioje savanoriai ruošia ir dalina desertus kartą per savaitę. Kviečiame visus geros valios žmones prisijungti prie Betanijos savanorių komandos.

Galintys bei norintys ištiesti pagalbos ranką, yra kviečiami prisidėti ir prie tradicija tapusios „Carito“ iniciatyvos „Gerumas mus vienija“, kuri jau 22-us metus advento laikotarpiu kviečia padėti žmonėms, kurie šiuo metu yra praradę tikėjimą ir viltį, kamuojami ligos, prispausti skurdo ar vienatvės, stokoja įvairų materialinių gėrybių.

Šios iniciatyvos esmė - susitikimas advento metu tų, kuriems yra reikalinga pagalba su tais, kurie nori ir gali dalintis. Susitikimo simbolis - „Carito“ žvakelė, kuri neša šiltą, viltingą ir rūpestingą žinią - mes galime vieni kitiems padėti. Žvakelės yra gaminamos Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakių dirbtuvėse įvairių sunkumų patiriančių, “Caritas” globojamų žmonių bei savanorių..

Prisidėti prie akcijos galima įsigijus specialią „Carito“ žvakutę bažnyčiose ir prekybos centruose „Akropolis“ ir „Panorama“ gruodžio 16 – 23 dienomis. Taip pat „Carito“ veiklas galima paremti pervedant interneto puslapyje www.vilnius.caritas.lt naudojantis „Paysera“ paskyra arba paskambinus trumpuoju tel. 1454 (SMS ar skambučio kaina 5 Eur).

2018 m. Vilniaus arkivyskupijos “Carite” dirbusių 96 darbuotojų ir 306 savanorių pagalbos dėka visokeriopa pagalba buvo suteikta net 15 920 žmonių, o paramos suma viršijo 2 mln. Eur.

Susitikimo pietuose jau ne pirmą kartą dalyvauja viešbučiai „Grand Hotel Kempinski Vilnius“, „Radisson Blu Royal Astorija“, „Novotel Vilnius Centre“, „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, Radisson Blu Hotel Lietuva” bei „Holiday Inn Vilnius“. Pirmą kartą prie pietų prisijungė ir šiais metais duris atvėręs “Hilton Garden Inn Vilnius City Centre”.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?

PALAIKYMO

 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.20627022sec.