Vilniuje praūžė didžiausia dviračių metų šventė «Velomaratonas 2012»

Šeštadienį trečią kartą iš eilės vykusiame „Velomaratone“ dviračiais Vilniaus centro gatvėmis praminti susirinko dvigubai daugiau dviratininkų nei pernai – 7500.

„Nuostabus renginys, kai Vilnius tampa dviratininkų miestu, dviračių sporto sostine. Labai smagu matyti vienoje vietoje tiek vaikų, šeimų, darbo kolektyvų, pasiryžusių įveikti maratono trasas. Džiugu, kad už pasiryžusius ateina sirgti draugai, kaimynai, tėvai, seneliai. Esu įsitikinęs - keturių vertybių: ekologija, saugiu eismu, sveikatingumu ir šeima paremta iniciatyva padės formuoti išskirtinę dviračių kultūrą, skatins sveiką gyvenimo būdą. Gera nuotaika, šurmulys, tūkstančiai dviračių ir laimingų veidų. Be aktyvaus judėjimo pliusų mes taip pat ilgam gaunam tikrai puikių emocijų užtaisą“, – kalbėjo Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Tradiciškai dviračių šventę pradėjo mažiausieji „Velomaratono“ dalyviai, kurie startavę pirmais numeriais, pravažiavo 2,4 km. Renginį pratęsė gausiausia dviratininkų mėgėjų grupė, kurie „Velomaratono“ trasą įveikė pusvalandžiu greičiau nei pernai.

Toliau startavo „Velomaratono“ sportininkai, kurie, mindami 40 bei 80 km distancijas, varžėsi dėl aukščiausių vietų. Tuo pačiu metu, kaip ir Vilniuje, Utenoje startavo sportininkai – „Baltic Chain Tour 2012” dalyviai, kurie važiavo link Vilniaus.

Kol „Velomaratono“ sportininkai varžėsi dėl geriausiųjų vietų, Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusiame „Velomaratono miestelyje“ „virė“ dviratininkų gyvenimas – tiek dalyviai, tiek žiūrovai aktyviai dalyvavo pramoginėje-edukacinėje programoje, klausėsi „Saulės kliošo“ ir „Sweetsalt“ grupių koncerto.

„Velomaratono“ sportininkų vyrų grupėje nepralenkiamas bei absoliučios vyrų įskaitos nugalėtoju tapo Eimantas Gudiškis, antrasis liko Vytautas Kaupas, trečias – Justas Klimavičius. Absoliučia moterų įskaitos lydere tapo Silvija Latožaitė, antrąją vietą iškovojo Milda Jankauskaitė, trečiąją – Reda Kaulinskaitė.

Renginio kulminacija tapo daugiadienių dviračių plento lenktynių „Baltic Chain Tour 2012” dviratininkų įvažiavimas į „Velomaratono“ trasą. Lietuvos sirgalių džiaugsmui po penkių ratų „Velomaratono“ trasoje etapą Utena – Vilnius nugalėjo Gediminas Bagdonas, kuris taip pat buvo pripažintas absoliutus nugalėtojas bendroje šių daugiadienių lenktynių įskaitoje.

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinio sekretoriaus ir „Baltic Chain Tour 2012” lenktynių Lietuvoje organizatoriaus Vaclovo Šiugždinio, labai daug gerų atsiliepimų apie renginio organizaciją sulaukta iš užsienio šalių komandų - visi liko sužavėti žiūrovų gausa ir lenktynių dalyvių palaikymu, o organizacinė renginio pusė buvo pripažinta aukšto lygio ir lyginama su prestižinių lenktynių „Tour de France“ organizavimu.