Avots: Dr. Gunaras Kakaras
Lietuvos Etnokosmologijos muziejus, atversiantis duris po rekonstrukcijos jau spalio pradžioje, pasiūlys visiems lankytojams naujų pramogų bei didesnes erdves. Vien tik lankytojams skirta erdvė užima daugiau kaip 700 kv.m., t.y. tris kartus didesnė patalpa nei buvo iki rekonstrukcijos.
Rekonstrukcijos projekto konkursą laimėję architektai Ričardas Krištapavičius ir Andrius Gudaitis siekė išsaugoti tradicines muziejaus vertybes, todėl naujasis kompleksas atspindi stipriausią kitų civilizacijų simbolio – skraidančios lėkštės – stereotipą. Daug architektūrinių ir konstrukcinių idėjų buvo įgyvendinta pirmą kartą Lietuvoje, o pavasarį statybų aikštelėje dirbo galingiausias kada nors šalyje naudotas kranas.
Statybos ir rekonstrukcijos darbus per labai trumpą (tokiam sudėtingam projektui) vienerių metų laikotarpį įvykdė statybų bendrovė "Mitnija". "Dievas mums buvo maloningas. Oras buvo puikus, net ir patys sudėtingiausi darbai vyko pakankamai sklandžiai.", - sako UAB "Mitnija" generalinis direktorius Antanas Gureckis.
"Nors "Mitnija" ne naujokė statybų rinkoje, tačiau kai kurie technologiniai sprendimai net ir mums buvo nauji. Pavyzdžiui tokios sudėtingos konstrukcijos elipsoidus, kuriuos reikėjo užkelti į 50 metrų aukštį statėme pirmą kartą. Be to, dar teko įsigyti specialią įrangą, kurios pagalba devyni apvalūs metalo vamzdžiai, esantys elipsoiduose, būtų tiksliai sujungti į vieną tašką. Tokie įdomūs ir sudėtingi projektai, kaip Etnokosmologijos muziejaus rekonstrukcija ir statyba mus labai įpareigoja, sustiprina bei įkvepia pasitikėjimo", - sako A. Gureckis.
Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje aplink naujai rekonstruotus bokštus iškils ir naujas 3 aukštų pastatas, kurių pirmas ir antras aukštai bus skirti parodoms, trečias - administracinėms patalpoms, o bokštų viršuje bus įrengta apžvalgos aikštelė. Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus direktorius dr. Gunaras Kakaras teigė tikįs, kad tokiose originaliose kosminių formų erdvėse daugelis menininkų norės eksponuoti savo darbus.
Lietuvos etnokosmologijos muziejus, kuris yra pirmas ir kol kas vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje, planuoja per metus sulaukti 80 tūkst. svečių. Po rekonstrukcijos pradės veikti už paramos lėšas Vokietijoje pirktas naujas ir vienas iš didžiausių bei galingiausių Europoje visuomenei skirtų teleskopų, kurio skresmuo yra 80 centimetrų. Tai yra pirmasis Lietuvoje muziejus, veikiantis visą parą.
"Mūsų svečius nustebins kosminis muziejaus interjeras. Ankstesnis muziejus buvo pastatytas atkartojant kosminio medžio koncepciją, o naujai rekonstruotas – įgauna dar vieną kosminio laivo – atskridusio ar nuskrendančio - įvaizdį. Visas architektūrinis ansamblis, sudarytas iš stiklo ir aliuminio, iškilęs nuostabiame Molėtų gamtos prieglobstyje, tik sustiprins modernumo ir mitiškumo atmosferą", - pasakoja dr. G. Kakaras.
Naujai rekonstruotame muziejuje 2009 m. bus atidaryta paroda "Visata ir žmogus", skirta Lietuvos tūkstantmečio paminėjimui.
Muziejuje šiuo metu jau baiginėjami statybos ir rekonstrukcijos darbai pagal Europos Struktūrinių fondų paramos sutartį "Lietuvos etnokosmologijos muziejaus turistinio komplekso paslaugų plėtra", kurios biudžetą sudaro 22,317 milijonų litų, iš kurių 2,67 milijonų skyrė ir Lietuvos Kultūros ministerija. Statybai ir rekonstrukcijai skirta 19,942 milijonų litų.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.