Palangoje vyks naujojo Rusijos kino dienos

Spalio 11–12 dienomis kultūros centre Ramybė (Vytauto g. 35) jau trečią kartą vyks Naujojo Rusijos kino dienos. Filmus pristatys festivalio svečiai. Festivalio organizatorius Vilniaus kino centras Skalvija.

Šių metų programoje bus parodyti keturi skirtingų žanrų filmai, kuriuose nėra globalių problemų. Režisieriai savo filmuose kalba apie savyje susigaudyti mėginantį žmogų, apie santykį su jį supančiu pasauliu, apie amžinas vertybes bei jų transformacijas. Visi keturi filmai yra pelnę svarbius Rusijos kino apdovanojimus.
Pagrindinį 2008 m. festivalio „Kinotauro“ prizą pelnęs debiutinis režisieriaus Bakuro Bakuradzės filmas „Šultesas“ („Šultes“, 11 d. – 13 val.) pasakoja apie jauną vyrą kišenvagį Lionę, kuris prieš lemtingą avariją buvo sportininkas. Pagrindinį vaidmenį sukūrė neprofesionalus aktorius Gela Čitava, kuris iš pradžių buvo filmavimo grupės vairuotojas. Šulteso vagysčių partneriu Kostiku tapo vaikų namų auklėtinis Ruslanas Grebenkinas.


Režisierės Oksanos Byčkovos filmas „Plius vienas“ („Plius odin“, 11 d. – 15 val. ir 12 d. – 15 val.) – tai romantiškos meilės istorija, užsimezgusi Maskvoje tarp britų lėlininko Tomo (akt. Jethro Skinner, festivalyje „Kinotauras“ pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį) ir jo seminarų vertėjos Mašos (akt. Madlen Džabrailova).
Komedijomis pagarsėjęs režisierius Jurijus Maminas („Fontanas“, „Bakenbardai“, „Langas į Paryžių“), liko ištikimas šiam žanrui. Naujausią savo komediją „Negalvok apie baltas beždžiones“ („Ne dumai pro belych obezjan“, 11 d. – 17 val.) apie gyvenimo vertybių pasikeitimą, jis pats pristatys Lietuvoje. Tikimės jo sulaukti ir Palangoje. Pagrindinis filmo herojus – naujasis rusas, verslininkas, norintis įkurti savo restoraną. J. Maminas šįkart nusprendžia dialogus sueiliuoti, o vaizdą papildo siurealistiniais animaciniais intarpais.
Buvęs pankų grupės „Delikatesai“ lyderis Igoris Vološynas savo pilnametražiame debiute „Nirvana“ („Nirvana“, 12 d. – 13 val.) į ekrano šviesą ištraukia vieną aktualiausių šiandienos problemų – narkomaniją. Tarsi Venecijos karnavalo kostiumais apsirėdę filmo herojai mėgina išgyventi juos atstūmusiame pasaulyje. Tai vientisas kino kūrinys, kuriame estetiškai sujungtas vaizdas, kostiumai, muzika. Neveltui jis buvo pripažintas geriausiu festivalio „Kinotauras“ debiutu. Vieną pagrindinių vaidmenų šiame filme sukūrė Marija Šalajeva. Lietuvių žiūrovams ji pažįstama iš filmo „Undinė“.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Testosterona deficīts? Republikas laukuma klīnika
Hipogonadāliem vīriešiem ir arī augstāka prevalence trauksmes traucējumiem un depresijai, pazemināta motivācija, pazeminātas koncentrēšanās | Skatīt vairāk
Dabas parks “Daugavas loki” TAKA
Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.24036598sec.