Vilniečiai kviečiami siūlyti, kaip turi atrodyti Vilniaus pakrantės

Sostinės Savivaldybė šiuo metu vykdo bene ambicingiausią pastarojo meto projektą – Vilniaus Architektūros parką. Kaip ateityje turėtų atrodyti su šiuo kvartalu besiribojančios Vilnelės pakrantės, kviečiami siūlyti patys vilniečiai – jau dabar savo idėjas visi norintys gali pateikti interneto puslapyje www.archparkas.lt, kuris yra dalis šio projekto Kūrybinių dirbtuvių.

„Ant Vilnios pakrantės, tarp Užupio ir Belmonto kalvų plytinčioje teritorijoje, pokario metais įsikūrė industrinė zona, tačiau nuo to laiko, kai pasikeitė gamybos poreikiai, didesnė šios teritorijos dalis stovi apleista ir laukia, kol jai bus suteiktas naujas pavidalas ir funkcija“,- sako projekto koordinatorė, Vilniaus m. savivaldybės Miesto plėtros departamento Plėtros projektų skyriaus vedėja Rūta Matonienė. Pasak jos, Architektūros parkas – tai projektas, siekiantis sutvarkyti šią patrauklioje geografinėje aplinkoje įsikūrusią 58 ha teritoriją, kuri ateityje taptų pavyzdiniu miesto rajonu.

Vos tik prasidėjęs Architektūros parkas  projektas jau įtraukė įvairių sričių profesionalus – buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose architektai, urbanistai, sociologai ir aplinkosaugininkai sprendė, kaip formuoti dalį viešųjų naujojo kvartalo erdvių: Vilnios pakrantes, pėsčiųjų takus, naujus tiltus ir žmonių susibūrimų vietas.

Bet Vilniaus miesto savivaldybei ne mažiau svarbu, kaip šias būsimas viešąsias erdves įsivaizduoja patys Vilniaus gyventojai. Todėl projekto iniciatoriai kviečia visus miestui neabejingus piliečius išsakyti savo idėjas interneto puslapyje www.archparkas.lt. Miestiečiai čia ras su būsimu Architektūros parkas  besiribojančios Vilnios pakrantės žemėlapį, kuriame teritorija yra suskirstyta į keturias atskiras zonas. Susipažinę su šiomis zonomis, sostinės gyventojai galės pasiūlyti idėją, ką kiekvienoje jų norėtų matyti, pavyzdžiui – vaikų žaidimų aikštelę, vasaros kino teatrą, baidarių nuomos punktą, lauko kavinę ar kt. Vilniečių apklausa vyks iki lapkričio 28 d.

Miestiečių pasiūlymų vizualizacijas sukurs Kūrybinėse dirbtuvėse dirbantys architektai, jos bus pateiktos interneto puslapyje bei leidinyje. „Manome, kad šis, žaidimą primenantis idėjų siūlymas bus ne tik smagi pramoga miestiečiams, bet ir paskatins juos išsakyti savo nuomonę bei parodyti, jog jie nėra abejingi tam, kaip atrodys jų mylimas miestas“,- sako Rūta Matonienė. Anot jos, visus sukauptus miestiečių pasiūlymus, platų idėjų spektrą urbanistai panaudos kurdami naująjį Vilniaus kvartalą.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.10.2025 - 23.10.2025 Krāslavas Amatniecības centrs gaida ciemos Krāslavas TIC
No 24. līdz 26. oktobrim Krāslavas Amatniecības centrā norisināsies ATVĒRTO DURVJU DIENAS! Ideāli laiku pavadīt kopā ar ģimeni vai draugiem KAC | Skatīt vairāk
no 5.00 EUR
Omāna, Maskata - atpūta viesnīcā Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, reģistrētā bagāža, privātie transfēri, 7 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis | Skatīt vairāk
no 1394 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.10.2025 - 20.10.2025 Piedāvājums skolēnu grupām Liepājas reģiona TIB
Liepāja piedāvā plašu ekskursiju un izglītojošu aktivitāšu klāstu, kas skolēniem ļauj ielūkoties aizraujošākajās vietās un piedzīvot | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Novatours
,


Estravel Latvia
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.39932895sec.