Orientavimosi sporto parkai – visoje Neringoje

Nuo šios vasaros visose Neringos gyvenvietėse pramogauti galima orientavimosi parkų pagalba. Bendradarbiaujant Neringos savivaldybei, sporto mokyklai, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai ir kompanijai „Škoda“ dviratininkams ir pėstiesiem skirti parkai įrengti dar dviejuose kurorto gyvenvietėse – Juodkrantėje ir Preiloje.
„Tęsti projektą mus paskatino pirmųjų orientavimosi parkų Nidoje ir Pervalkoje populiarumas. Ieškodami punktų iš tradicinių maršrutų išsuko tiek svečiai iš Lietuvos, Vokietijos, Graikijos, Latvijos, Estijos bei kitų šalių. Tikimės, kad Nidos gyvenvietėje jau kitais metais atsiras pirmasis orientavimosi sporto parkas neįgaliesiems“, - teigia Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Vigantas Giedraitis.
Šiuo metu Juodkrantėje aktyvaus poilsio ar sporto mėgėjų laukia 60 stacionarių punktų, iš jų 30 pėstiesiems ar bėgikams ir 30 dviratininkams. Preilos apylinkėse 30 punktų skirti pėstiesiems ir 15 - dviratininkams. Čia, kaip ir Pervalkoje, pačioje gyvenvietėje ir apie ją įrengta dar 20 punktų, skirtų šeimoms su vaikais.
Kontroliniai punktai nurodytu eiliškumu sužymėti detaliuose žemėlapiuose, kuriuos galima įsigyti turizmo informacijos centruose Nidoje ir Juodkrantėje, Neringos sporto mokykloje, Kuršių nerijos nacionalinio parko Nidos lankytojų centre.
„Visuose gyvenvietėse punktai išdėlioti taip, kad lankytojai galėtų nuklysti į dar neatrastas vietas Kuršių nerijoje bei aplankyti žymiausius pažintinius objektus. Juodkrantėje atradimo džiaugsmą suteiks atsivėrę įspūdingi vaizdai į jūrą ar Kuršių marias, Raganų kalną, švyturį. Preiloje sudomins vaizdai į žemyną nuo Preilos kopos, senasis kelias kopų viršumi, atminimo paminklas drąsiam baidarininkui G.Paulioniui pajūryje bei punktai, įrengti ypatingose kopinio reljefo formose“, - leistis į punktų paieškas kviečia projekto koordinatorė, Neringos sporto mokyklos orientavimosi trenerė Regina Švagždienė.
Kartu su žemėlapiu dalinamos ir specialios kortelės, kuriose prie stulpelio pritvirtino komposterio pagalba galima pažymėti atrastą punktą. Išbandžiusius trasas ir radusius bent 10 punktų kviečiame dalyvauti iki spalio 1 d. vyksiančiame žaidime apie kurį daugiau sužinosite Neringos savivaldybės tinklalapyje ir žemėlapių įsigijimo vietose. Laimėtojų laukia net trys „ŠKODA“ dviračiai (vyrų, moterų, vaikų grupėse) bei kiti prizai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.11.2025 - 07.11.2025 Erudīcijas spēle “Prātu mežģis” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
6. novembrī plkst. 18.30 Valmiermuižas alus viesistabā erudīcijas spēle “Prātu mežģis”. Izklaidējoša erudīcijas spēle komandām līdz pieciem | Skatīt vairāk
Jezupovas (Juzefovas) muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 24.10.2025 - 08.11.2025 Laiks ceļojumam ar skatu! Latvia Tours
Tas nav tikai ceļojums – tas ir īsts brīnuma piedzīvojums, kurā laiks apstājas, sirds atveras un katrs mirklis kļūst par neaizmirstamu atmiņu | Skatīt vairāk
no 501 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.87716794sec.