Kaune vyks «Derliaus šventė 2013»

Šį savaitgalį, rugsėjo 27-29 d., Žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga organizuoja Derliaus šventę ir mugę, kuri vyks Kaune, Laisvės alėjoje.
Ši kasmetinė šventė jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Šventė yra skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus. Šių metų mugę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiemet šventė turės kelis įdomius akcentus. Pirmiausia - tai Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) narių mugė. Organizacijos - ŽŪR narės - kviečiamos šventės metu pristatyti savo veiklą, narių pasiekimus. Daug dėmesio šventėje bus skiriama jaunimui - žemdirbiškų specialybių studentams ir moksleiviams, jauniesiems ūkininkams. Šiemet taip pat bus tęsiama kilimų iš rudens gėrybių konkurso tradicija - spalvingus kilimus pins aukštųjų ir profesinių mokyklų žemdirbiškų specialybių studentai.

Išskirtinė šventės dalis - Lietuvos rajonų „kiemeliai", kuriuose savivaldybės iš visų Lietuvos regionų pristatys savo rajonus, įkurdins prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimą. Rajonai ne tik prisistatys savo kiemeliuose, bet ir linksmins visus šventės dalyvius bei svečius didžiojoje scenoje.

Šventės programa:

Rugsėjo 27 d. (penktadienis)

11 val. - Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia.
11 val. - Šv. Mišios už žemdirbius Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14 A).
11 val. - Eisena Laisvės alėja drauge su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas".
12 val. - Šventės atidarymas lauko scenoje prie Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96).
13.30 val. - Mugės apžiūra.
13.30 - 18 val. - Lietuvos rajonų savivaldybių muzikos ir šokių ansamblių pasirodymai lauko scenoje.
16 val. - Mugės dalyvių apdovanojimai lauko scenoje.
18 val. - Mugės pabaiga.

Rugsėjo 28 - 29 d. (šeštadienis ir sekmadienis)

10 val. - Derliaus gėrybių, amatų, tautinio paveldo mugės Laisvės alėjoje pradžia. Čia šurmuliuos ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai, bus galima nusipirkti natūralių kaimiškų produktų, savo akimis pamatyti, kaip atrodo senieji lietuviški amatai - kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos...

10 val. - 18 val. - Koncertinė programa lauko scenoje - dalyvauja Lietuvos savivaldybių ansambliai, jaunimo kolektyvai. Prie scenos - įvairūs žaidimai, konkursai ir atrakcijos mažiesiems mugės lankytojams, liaudies amatų demonstravimas ir pamokėlės.
18 val. - Mugės pabaiga.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.06.2025 - 03.07.2025 Atpūtas un izklaides vietas Liepājā Liepājas reģiona TIB
Liepāja ir pilsēta, kas pulsē savā ritmā – gan dienā, gan naktī. Tā piedāvā daudzveidīgas iespējas kvalitatīvai atpūtai. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.06.2025 - 04.07.2025 Uz Žagares ķiršu festivālu Nikos Travel
Reizi gadā Žagare pārtop par Ķiršu galvaspilsetu. Visgaržīgākas ogas, jautrība...pa ceļam apciemosim mūsu iemīļoto objektu-ZS Līcīši | Skatīt vairāk
40 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.06.2025 - 04.07.2025 CEĻOJUMS UZ BODRUMU Atlantic Travel
🏨DUJA DIDIM 5* ✈️08/10 uz 6 naktīm | Skatīt vairāk
no 709 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.84809399sec.