Kalėdinių švenčių kulminacija – tradicinės Trijų Karalių eitynės

Jau 15-us metus iš eilės sausio 6 dieną nuo 16.30 val.  Vilniaus senamiesčio gatvėmis – nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės – vyks Trijų karalių eitynės.

Karališka procesija – tai  trijų metrų aukščio karūnuotos figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei juos lydintys Biblijinio epizodo veikėjai: Archangelas su angeliukais, pora piemenų su karvėmis ir kiti. Eisenos metu Karaliai miestui tradiciškai linkės  derlingų ir sėkmingų metų.

Eitynių pabaigoje, 17.00 val., Katedros aikštėje vyks Biblijinio siužeto mini spektaklis „Betliejus", kuriame vaidins eisenoje matyti personažai ir  kiti veikėjai, lauksiantys ateinančiųjų į aikštę karalių.  Spektaklyje aktoriai perteikia žinomą legendą apie tris išminčius, kurie atnešė aukso, smilkalų ir miros, taip pagarbindami gimusį Kristų.

Apie 18 val. Trys Karaliai aplankys Vilniaus mokytojų namų kiemelį, kur palaimins susirinkusius  vaikus, išlydinčius žaliaskares iki kitų metų į mišką.

Trys karaliai su svita keliaujantys Vilniaus gatvėmis – tradicinis reginys,  sulaukiantis dėmesio bet kokiu oru, pritraukiantis ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius.

Renginį organizuoja Vilniaus senamiesčio teatras. 

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Slutišķu sādža Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Slutišķu ciems ir autentiska apdzīvota sādža, kur apmeklētāji var iepazīties ar unikālām Latgales vecticībnieku kultūras un sadzīves | Skatīt vairāk
Ziemassvēku un Jaunā gada pasākumi Estravel Latvia
Svētki bez raizēm! // Individuāļiem un grupām // Rīga un Jūrmala | Skatīt vairāk
no 65 EUR
Patriotu mēnesis zinātnes centrā VIZIUM Ventspils TIC
VIZIUM piedāvās dažādas aktivitātes, kas ļaus ģimenēm ne tikai izpaust savu patriotismu, bet arī iepazīt pārsteidzošo zinātnes pasauli. | Skatīt vairāk
Višķu amatnieku ciems Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.42800021sec.