Nykstančiai raganosių populiacijai užsižiebė nauja viltis

Nors raganosiai dėl savo storos pilkos odos ir įspūdingų ragų atrodo kaip neįveikiami galiūnai, galintys išgyventi bet kokiomis sąlygomis, tačiau iš tikrųjų ši Afrikoje gyvenanti gyvūnų rūšis kovoja dėl savo išlikimo. Raganosių ragai yra labai paklausi prekė Azijoje, - jie naudojami liaudies medicinoje kaip priemonė potencijai skatinti ir palaikyti. Brakonieriai nesibodi medžioti šiuos gyvūnus net ir nacionaliniuose parkuose bei rezervatuose. Raganosiams gresia išnykimas – kai kurių porūšių laisvėje nebesutinkama. Plačialūpius raganosius dabar galima pamatyti tik zoologijos soduose! Visame pasaulyje jų likę vos aštuoni! Keturi iš jų 2009 metų gruodį buvo nugabenti į Keniją, kur jiems suteikta paskutinė galimybė išsaugoti savo giminę laisvėje.

Jei XX a. pradžioje Afrikoje juodųjų raganosių buvo suskaičiuojama 400 000, tai šiuo metu jų skaičius siekia 3600. Geresnė situacija yra su baltaisiais raganosiais – XIX a. pabaigoje šis porūšis buvo beveik išnykęs, o šiuo metu jų suskaičiuojama 11 000, iš kurių didžioji dalis gyvena Pietų Afrikoje.

Afrikos šalių gyvosios gamtos apsaugos organizacijos šiuo metu stengiasi atgaivinti raganosių populiaciją tose vietose, kur ji jau išnykusi. Tsavo-West Kenijos nacionaliniame parke, uždarame rezervate, gyvena 60 raganosių, kuriuose nuolat saugo apsaugos patruliai. Laisvėje gyvenančius raganosius saugo kvalifikuoti specialistai. Didžiausią grėsmę raganosių populiacijai kelia brakonieriai, medžiojantys ir prekiaujantys šių gyvūnų ragais. Per pastaruosius metus suaktyvėjo bendradarbiavimas tarp įvairių valstybinių institucijų, gyvūnų apsaugos organizacijų ir privačių asmenų, todėl tikimasi, kad raganosių populiacijos problema ateityje bus išspręsta.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Hokeja svētki Limbažos! Limbažu TIC
No 10. līdz 20. maijam Burtnieku kvartāls Limbažos pārtaps par īstu hokeja līdzjutēju centru – visas Latvijas izlases spēles un vēl! | Skatīt vairāk
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils TAKA
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. | Skatīt vairāk
Glempings Daugavas lokos TAKA
Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.29857802sec.