Intriga Medžių lajų take – nauja ekspozicija

Anykščių regioniniame parke esančiame Medžių lajų take š. m. balandžio 18  d. atsidarė nauja lankytojų centro ekspozicija, kurioje po stilizuotais medžių lapais lankytojai ras intriguojančios informacijos apie Anykščių šilelį bei šio regioninio parko gamtos vertybes.

Ekspozicijos tikslas – suteikti daugiau informacijos apie mišką ir biologinę įvairovę, paaiškinti – ką ir kodėl reikia saugoti.

Intriga slypi po lapais... Lankytojai, pakėlę žalsvus lapus, galės rasti įdomios informacijos apie poetų apdainuotą Anykščių šilelį, augalus, gyvūnus, grybus. Lankytojai turės galimybę paliesti, paklausyti, pauostyti, tiesiog pasigrožėti... Taip atskleidžiama pagrindinė ekspozicijos tema – „Neatrastas Anykščių šilelis“.

Pasak Anykščių regioninio parko direktoriaus Kęstučio Šerepkos , lankytojui reikės įdėti pastangų ir noro jį atrasti, o atradus – labiau vertinti.

Ekspozicijos autorė Skirmantė Vaitkevičiūtė atskleidė, kad pagrindinius dizaino elementus - lapus inspiravo medžiai, gaubiantys lajų taką. Lapija ekspozicijoje kuriama ritmiškai dengiant sienas lapais, išpjaustytais iš veltinio. Žalios spalvos atspalviai derinami prie langų dekoro – miško vaizdo. Ekspoziciją galima suvokti kaip atskirą meno kūrinį.

Medžių lajų takas atsidarė prieš ketverius metus Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos vykdyto projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas“ rėmuose. Šiandien - tai daugiausiai lankytojų sutraukiantis šalies turistinis objektas.

Tačiau šalia apžvalgos bokšto esančiame lankytojų centre buvo prekiaujama tik suvenyrais, nebuvo ekspozicijos, pristatančios šios vietos unikalumą. Nuo šiol lankytojai galės išsamiau susipažinti su Anykščių šilelio žaliosiomis įdomybėmis ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis.

Medžių lajų tako ekspozicija įrengta pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (I)“. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir Anykščių regioninio parko direkcija.


KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.29222989sec.