Bažnytinio paveldo muziejuje paskaita apie ŠV. Pauliaus atvaizdo istorija

Jo kūno išvaizda menka ir iškalba prasta (2 Kor 10, 10): Tautų apaštalo šv. Pauliaus ikonografija“

Sausio 25 d. krikščionys mini Šv. Pauliaus atsivertimo šventę.

Sausio 26 d. 18 val. kviečiame į dr. Sigitos Maslauskaitės paskaitą apie šv. Pauliaus ikonografinę tradiciją Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo 9)

Remiantis Apaštalų darbais Pauliaus biografijos faktus galima išdėstyti taip: Saulius (hebraiškas vardas) gimė Tarse 6–10 m. po Kristaus, buvo Romos pilietis, studijavo Jeruzalėje, jo šeima priklausė religinei fariziejų krypčiai. Paulius mokėjo palapinių audėjo arba kailių raugintojo amatą. Po šv. Stepono nužudymo, kuriame Saulius dalyvavo ir tam pritarė, degdamas uolumu dėl Įstatymo pradėjo persekioti tikinčiuosius į Kristų. Keliaudamas į Damaską Saulius atsivertė, tapo krikščionimi – Pauliumi, misionieriumi ir apaštalu. Mirė kankinio mirtimi 67 m. birželio 29 dieną Romoje.

Paskaitoje „Jo kūno išvaizda menka ir iškalba prasta“ (2 Kor 10, 10): Tautų apaštalo šv. Pauliaus ikonografija“ dr. Sigita Maslauskaitė apžvelgs šv. Pauliaus vaizdavimo tradiciją, aptars žinomus ir mažiau pažįstamus Pauliaus atvaizdus, pristatys žymiausias su šio šventojo kultu susijusias Romos šventoves, piligrimines vietas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16185594sec.