Kaune atidarytas unikalus maršrutas – Džiaugsmo kelias

2011 gruodžio 16 atidarytas išskirtinai Kaunui sukurtas pažintinis maršrutas „Džiaugsmo kelias“. Unikalus maršrutas atskleis neatrastas Kauno vietas ir pasakos jų nepaprastas istorijas. „Džiaugsmo kelią“ Kaunui dovanoja kompanija „Fazer“. Ši originali idėja įgyvendinta padedant Kauno savivaldybei, Kauno Turizmo ir informacijos centrui, KVB Kaunistikos skaityklai ir skulptoriui Stasiui Žirguliui.

„Džiaugiuosi, kad verslas imasi tokių socialinių iniciatyvų, kurios susietos su miesto tradicijomis, vertybėmis ir jų sklaida. Kaunas pastaraisiais metais pasiekė daug turizmo srityje. Kiekviena iniciatyva, padedanti plėtoti šį sektorių, yra labai sveikintina“,- kalbėjo Kauno meras Andrius Kupčinskas.

 

„Šiemet „Fazer“ švenčia 120 metų jubiliejų. Šią gražią progą paminėti ir įprasminti sumanėme dovanodami Kaunui išliekamąją vertę turintį objektą. Šokoladas kaip ir netikėti atradimai mieste visada džiugina, todėl kiekviena „Džiaugsmo kelio“ vieta bus pažymėta „šokoladine“ plytele. Tikime, jog šis maršrutas bus įdomus ne tik miesto svečiams, bet ir patiems kauniečiams“,- pasakojo UAB „Fazer kepyklos“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis.

„Džiaugsmo kelią“ sudaro penkios vietos centrinėje Kauno dalyje, kurias žymi skulptoriaus Stasio Žirgulio sukurtos ilgaamžės grindinio plytelės. Kiekvienoje plytelėje yra įmontuota originalaus dydžio ir spalvos šokolado plytelės imitacija.

Einantys „Džiaugsmo keliu“ pamatys gražiausią miesto panoramą, pereis ilgiausią pasaulyje tiltą, užuos užburiantį senovinės cukrainės kvapą, atras, kas yra tas paslaptingas apvalus namelis M. Valančiaus gatvėje, ir prisimins gražiausius Kauko alėjos metus. Kiekvienoje vietoje bus privalu atlikti nurodytą užduotį – tuomet, pasak projekto sumanytojų, žmogaus gyvenimas prisipildys džiaugsmo.

Šiuo maršrutu keliauti padės dviem kalbomis atspausdinti kišeniniai žemėlapiai, kurie bus platinimi stotyse, oro uoste, viešbučiuose, universitetuose, jaunimo susibūrimo ir kitose vietose. Žemėlapyje bus sužymėtos visos „Džiaugsmo kelio“ vietos ir aprašytos jų pasakojamos istorijos bei užduotys. Projektą įgyvendinant pasitelktos ir naujausios technologijos – kiekvienas, visose penkiose vietose užsiregistravęs per „Foursquare“, Kauno TIC galės atsiimti „Fazer“ šokoladą. Taip pat „facebook“ socialinio tinklo puslapyje „Džiaugsmo kelias“ visi, įveikę maršrutą, raginami pasidalinti įspūdžiais ir nuotraukomis.

Maršruto atidarymas vyko vienoje iš „Džiaugsmo kelio“ vietų – prie buvusios A. Perkovskio kavinės Laisvės alėjoje (dabar – SEB banko būstinė), o vėliau persikėlė į Kauno Dramos teatrą, kur buvo plačiau pristatytas projektas ir paminėtas „Fazer“ 120 metų jubiliejus. Atidaryme dalyvavo Kauno miesto savivaldybės atstovai, garbūs Kauno menininkai ir visuomenės veikėjai.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.12068009sec.