Įteiktas V konkurso-festivalio «Saulės žiedas» GRAND PRIX

Penkias dienas Šiauliuose vykusio IV tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamuoju akordu tapo uždarymo koncertas ir GRAND PRIX įteikimas.

Festivalio GRAND PRIX ir 1500 eurų iškilmingai įteiktas komisijos ir žiūrovų numylėtiniams, šiemet laimėjusiems daugiausia prizų visose konkurso kategorijose, kolektyvui „Escola de musica i danses de Mallorca“ iš Ispanijos. Šventės metu taip pat buvo įteikti specialūs prizai, o žiūrovams atiteko svarbiausia – puiki nuotaika, neišdildomi įspūdžiai ir bendravimo džiaugsmas.

Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo folkloro ansamblis „Elmyrba“ iš Puerto Riko. Už tradicijų puoselėjimą specialiai E. Virbašiaus įsteigtas prizas – kanklės – atiteko Turkijos folkloro asociacijai „Folklor Kurumu“. Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ globėjo, LR kultūros ministro Šarūno Biručio apdovanojimas buvo skirtas Čekijos liaudies dainų ir šokių ansambliui „Dolina“.

V tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvavo kolektyvai iš devynių pasaulio šalių – Bulgarijos, Rumunijos, Čekijos, Serbijos, Ispanijos, Turkijos, Lenkijos, Puerto Riko Moldovos ir Lietuvos. Kolektyvai koncertavo ne tik Šiauliuose, bet ir aplinkiniuose miesteliuose, taip nudžiugindami vietos gyventojus.

Kitomis konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dienomis jau buvo apdovanoti visų 6 konkurso kategorijų laimėtojai. Geriausia Tradicinio folkloro šokėjų grupe tapo Turkijos folkloro asociacija „Folklor Kurumu“, Stilizuoto folkloro šokėjų grupės nugalėtoju tapo ansamblis „Escola de musica i danses de Mallorca“ iš Ispanijos, Instrumentinės muzikos grupės kategorijoje nenugalimas taip pat pasirodė Ispanijos kolektyvas, geriausios Tradicinio dainavimo grupės titulą iškovojo Lietuvos kolektyvas „Viešia“, Solo vokalistų kategorijoje pergalę šventė Galya Dobreva Dacheva iš Bulgarijos, o solo instrumentalistų – Tomas Salom Rossinyol. V tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ Šiauliuose vyko liepos 3–7 dienomis. Vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, konkursas-festivalis „Saulės žiedas“, yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinių šokių festivalių federacijos (FIDAF) renginių sąrašą. „Saulės žiedas“ yra vienas iš nedaugelio tokio pobūdžio renginių visoje Rytų Europoje. Šis tradiciniu tapęs renginys yra Šiaulių miesto bei Šiaulių regiono prioritetinių kultūros renginių sąraše. Renginio globėjas – LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Šių metų „Saulės žiedo“ renginiai buvo skirti paminėti Tarmių ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metus, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Šiaulių miesto 777-ąjį gimtadienį. Festivalio organizatoriai – VO „Baltų centras“, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universitetas, Šiaulių miesto

Kultūros centras, Šiaulių turizmo informacijos centras.

Daugiau informacijos:www.saulesziedas.su.ltwww.facebook.com/ziedassaules

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.20527816sec.