Chaimo Frenkelio vila – antra tarp patrauklių Lietuvos turizmo vietovių

2013 m. liepos 24 d. Vilniuje vyko Europos Komisijos ir Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos organizuojamo EDEN (European Destinations of Excellence) projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems“ baigiamasis renginys, kuriame pristatyti visi šių metų projekto dalyviai ir paskelbti konkurso nugalėtojai. Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos kompleksui (Vilniaus g. 74, Šiauliai) šiame konkurse atiteko garbinga antroji vieta.

2013 metų EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems“ vykdymo metu buvo vertinamos turizmo traukos vietovės, kuriose esantys objektai yra parengti, teikiamos paslaugos yra pritaikytos ir siūlomos visiems turistams, nepriklausomai nuo fizinių apribojimų, negalios ar amžiaus, t. y. asmenims su negalia, šeimoms su mažais vaikais, senyvo amžiaus žmonėms ir pan. Projekte galėjo dalyvauti tos turistinės vietovės, kuriose turizmo veikla, vadovaujantis koncepcija „Turizmas pritaikytas visiems“, yra vykdoma ne trumpiau kaip dvejus metus.

„Šis konkursas, kuriam iš viso buvo pateikta 21 paraiška, suteikė galimybę kitu rakursu įvertinti Lietuvos turizmo sektoriaus potencialą ir naujai apžvelgti turistines vietoves. Šiais metais tik 10 šalių – dvigubai mažiau nei įprastai – pateikė paraiškas dalyvauti EDEN projekto konkurse, nes Europos Komisijos suformuluota tema buvo nelengva. Džiugu, kad Lietuva yra tarp tų nedaugelio Europos šalių, kuriose vystant turizmo infrastruktūrą nepamirštama nei viena visuomenės grupė – nei senyvo amžiaus žmonės, nei šeimos su vaikais, nei žmonės su negalia ar specialiais poreikiais,“ – akcentuoja Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Europos Komisija rengia EDEN rinkimus, siekdama Europoje atrasti mažai populiarius, tačiau įdomius turizmo objektus. Projekto konkurso komisija Chaimo Frenkelio viloje lankėsi šių metų pavasarį, apžiūrėjo vilos ekspozicijas, sutvarkytą ir lankytojų patogumui pritaikytą vilos parką, įvertino paslaugų turistams pasiūlą ir muziejinės veiklos kokybę. Nenuostabu, kad vilai konkurse atiteko aukšta antroji vieta, nes kiekvieno keliautojo dėmesio verta Chaimo Frenkelio vila – vienas iš lankomiausių „Aušros“ muziejaus padalinių.

Atrinktos Lietuvos turizmo traukos vietovės pateks į Europos turistinį žemėlapį. Jos bus pristatomos visoms šalims Europos turizmo forumo metu, Europos Komisijos interneto puslapiuose, įvairiuose leidiniuose bei šalies ir užsienio parodose. Taip pat jos bus pakviestos įsijungti į EDEN asociacijos veiklą. Dalyvavimas šiame konkurse kartu yra ir prestižas šaliai – propaguojamos išskirtinės Lietuvos turistinės vietos pasaulyje, didinamas lankomumas ir gerinamas šalies turizmo įvaizdis.

Muziejininkai didžiuojasi, kad kokybiškai sutvarkytas ir lankytojų poreikius atitinkantis Chaimo Frenkelio vilos kompleksas, aktyvi muziejinė ir edukacinė veikla nulėmė tokį aukštą komisijos įvertinimą. Beje, Šiaulių „Aušros“ muziejus jau antrą kartą dalyvauja šiame konkurse: 2011 m. EDEN projekte, kurio tema buvo „Atstatyti ir pritaikyti turizmui statiniai“, tarp 20 dalyvių trečioji vieta atiteko kitam „Aušros“ muziejaus padaliniui – Žaliūkių malūnininko sodybai.

Informacija panaudota iš Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos tinklalapio.

Daugiau informacijos apie Chaimo Frenkelio vilą galite rasti Šiaulių „Aušros“ muziejaus tinklalapyje www.ausrosmuziejus.lt.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. (8 41) 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16524386sec.