«Čiurlionis. Garsas ir spalva», Pianisto Petro Geniušo ir Čiurlionio kvarteto koncertas Gente

Rugsėjo 23 d. 14 val. Gento vaizduojamosios dailės muziejuje skambės iškilių Lietuvos muzikantų – pianisto Petro Geniušo ir Čiurlionio kvarteto atliekama M. K. Čiurlionio kamerinė muzika. Koncertą „Čiurlionis. Garsas ir spalva“ rengia Flandrijos muzikos festivalis, šiemet pažymintis 56-ąjį sezoną, Lietuvos Nuolatinė atstovybė ES ir Gento dailės muziejus. Koncertas įtrauktas į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai kultūros programą.


Pasak Flandrijos festivalio meno direktorės I. Claeys, siekiant atskleisti muzikos ir dailės sintezę Čiurlionio kūryboje, koncertui buvo pasirinkta netradicinė erdvė – muziejus, kuriame nuo rugsėjo 21 d. eksponuojama paroda „M. K. Čiurlionis. Svajonės apie Lietuvą“. Po koncerto klausytojams bus suteikta proga apžiūrėti visą parodos ekspoziciją.

Pianistas prof. Petras Geniušas skambins „Mažąją sonatą“, ciklą „Lakšingala“, penkis preliudus fortepijonui ir Fugą b-moll. Čiurlionio kvartetas - Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas) ir Saulius Lipčius (violončelė) atliks trijų dalių Styginių kvartetą c-moll. To paties kūrinio interpretaciją pateiks ir Belgijos muzikos kolektyvas „Taurus kvartetas“.

Rugsėjo 24 d. 19 val. Čiurlionio kvartetas surengs koncertą Antverpeno Šv. Onos koplyčioje. Koncerto programoje skambės tik lietuvių kompozitorių muzika. Muzikantai atliks M. K. Čiurlionio Styginių kvartetą c-moll, FaustoLatėno kūrinį “In Loving Memory” ir Giedriaus Kuprevičiaus “Šešias lietuvių liaudies dainas styginių kvartetui”.

Tarp Lietuvos atlikėjų Petras Geniušas išsiskiria interesų įvairiapusiškumu ir nuolatinėmis, naujų išraiškos formų, nekasdieniškų muzikinių ir dvasinių potyrių paieškomis. Meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą, jis rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais ir solistais, dirigentais kurių tarpe M. Rostropovičius, J.Menuchinas, R.Katilius, A. Kniazevas, D.Geringas, V.Noreika, V.Čekasinas, V. Tarasovas. P. Geniušą neretai galima pamatyti scenoje ir akompanuojantį dramos spektakliams, baletui ar net kabaretui, dalyvaujantį džiazo ir įvairius muzikos stilius kryžminančiuose projektuose. Grįžtamuoju ryšiu visi šie interesai praturtina ir Petro Geniušo klasikinio muzikavimo praktiką. Šalia išlavinto muzikinio skonio, technikos ir jautrumo garsui, tai yra viena vertingiausių šio pianisto savybių.

1968 m. susibūręs ir daugiau kaip per keturiasdešimt kūrybinės veiklos metų surengęs apie 4000 koncertų, Čiurlionio kvartetas garsėja kaip pasaulinės klasės, brandus, o kartu ir novatoriškas muzikos kolektyvas. Čiurlionio kvarteto repertuarą sudaro per 300 kūrinių, daugiausia dėmesio skiriama klasicizmo ir romantizmo epochų muzikai. Pastaraisiais metais ansamblis į savo programas įtraukia džiazo ir pasaulio muzikos kūrinius, inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus. Nemaža kūrinių įrašyta Lietuvos ir užsienio radijo bei garso įrašų studijose, vinilinėse ir kompaktinėse plokštelėse. Kvarteto nuopelnai įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai 19.07.2024 - 21.07.2024 Ignalina Town Festival Ignalinos rajono TIC
Let's go to Ignalina! 19-20 July a great festival from of Ignalina town with concerts, performances, educations, compettions etc. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13615298sec.