Dainų slėniui – išskirtinis apdaras

Birželio pabaigoje Dainų slėnis, kuriame vyks 90-oji Dainų šventė, kauniečius ir miesto svečius pasitiks pasipuošęs tautinės juostos motyvais. Dainų slėnio grindinį ir laiptus tautinės juostos motyvais išmargins jau ne vieną kūrinį Kaunui padovanoję gatvės meno festivalio „Nykoka" atstovai.
„Nespalvota tautinė juosta kartais ir anksčiau papuošdavo Dainų slėnio grindinį, o šiemet minint Dainų šventės 90-metį kilo mintis juostą nuspalvinti ir pratęsti laiptais. Manau, tai pagyvins aplinką, o ateityje rengiant Dainų slėnio sutvarkymo techninį projektą gali atsirasti ir daugiau tautinių motyvų slėnio infrastruktūroje ir aplinkoje", - teigė šios iniciatyvos autorius, Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Dainų šventė Kaune vyks birželio 28 d. Artimiausiu metu bus remontuojami Dainų slėnio laiptai. Vėliau menininkai Dainų slėnio grindinį ir laiptus papuoš tautinės juostos motyvais. Piešiniai Dainų slėnį puoš ir pasibaigus šventei.

„Tai mums bus pirmasis laiptų ir aikštės gyvinimo projektas. Džiugu, kad meninių ir šiuolaikinių projektų mieste po truputį daugėja, viešoji erdvė tampa vis įvairesnė ir turtingesnė, į miestą įnešama dabarties jausmo. Tikimės, kad šis projektas prigis erdvėje ir ilgainiui padės jai labiau atsiskleisti", - sakė gatvės meno festivalio „Nykoka" meno vadovas Tadas Šimkus.

Pirmoji dainų šventė įvyko Šveicarijoje 1843 m., vėliau per Vokietiją, Estiją, Latviją dainų šventės atkeliavo į Lietuvą. Mūsų šalyje ji pirmą kartą surengta 1924 m. 2003 m. UNESCO lietuvių, latvių ir estų dainų švenčių tradiciją įtraukė į pasaulio nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22356796sec.