Šviesos instaliacijos saloną nuspalvins S. Drebickaitės drobės

2014-12-05, atidaroma tapytojos-monumentalistės Silvijos Drebickaitės darbų paroda „4 metų laikai“. 30 spalvingų paveikslų eksponuojama aktyviai dailininkus remiančios apšvietimo sprendimų bendrovės „Gaudrė“ salone sostinėje, Ateities g. 10. „Gaudrė“ dailininkus mecenuoja jau penkeri metai.

Kaip teigia S. Drebickaitė, 56-oji kūrybos ir 6-oji šiemet jos darbų paroda pavadinta „4 metų laikai“, nes metų laikai svarbūs žmogaus gyvenime, vienam nusibodus – ateina kitas.

„Žiema, ruduo, vasara, pavasaris – kiekvienas metų laikas menininką įkvepia, kuria savo grožį, turi  savo spalvas ir atspalvius. Viduje esu ryški, optimistė, matau tik geras spalvas. Nors visą laiką noriu naudoti kuo mažiau spalvų, tačiau kitaip neišeina – viskas įvyksta savaime“, – sako spalvingų potėpių tapytoja.

Ryškios Vilniaus senamiesčio spalvos S. Drebickaitės paveiksluose patraukė ir bendrovės „Gaudrė“ įkūrėjo bei valdybos pirmininko Vlado Rinkevičiaus akį. Jo teigimu, dalininkės nutapytas Vilnius kitoks nei kitų menininkų – jis ne niūrus ir tamsus, kokį vaizduoja daugelis, o ryškus ir šviesus. Tai jau trečioji S. Drebickaitės tapybos darbų paroda „Gaudrės“ salone. Jos teigimu, rengti parodą šioje neformalioje erdvėje maloniau nei oficialioje, darbus pamato gerokai platesnė auditorija nei specializuotose parodų salėse. Šiemet S. Drebickaitės darbų parodos vyko Seimo ir Vyriausybės rūmuose, Juodkrantės kultūros centre, Šiaulių galerijoje „Akis“ ir Vidaus reikalų ministerijoje.

Gaudrės“ patalpose savo darbus gali demonstruoti V. Rinkevičiaus atrinkti, pripažinimą pelnę ir jam patinkantys menininkai. Anot mecenato, idėją aukštos kokybės apšvietimo įrangos salono beveik 700 kv. m erdvę išnaudoti dalininkų darbams eksponuoti pasiūlė scenografė Auksė Žukienė.

„Prieš penkerius metus į mūsų saloną ji atvyko pirkti šviestuvų, o pamačiusi tuščias sienas pasakė, kad čia tiktų surengti paveikslų parodą. Pamaniau, kodėl gi ne. Ir dabar jau penkeri metai kas pora mėnesių čia keičiasi įvairių dailininkų darbai, kurie „Gaudrės“ salone randa savo vertintoją ir pirkėją, – teigia V. Rinkevičius. – Mums patinka, kad menas ateina pas mus, o menui patinka, kad jis atrandamas netikėtoje erdvėje.“

Sostinės „Gaudrės“ salone dailininkai ne tik turi galimybę nemokamai eksponuoti savo darbus, bet ir juos parduoti architektams, interjero dizaineriams, kitiems specialistams ir būstų savininkams, užsukusiems įsigyti originalių šviestuvų, pasikonsultuoti dėl apšvietimo sprendimų. Salone per penkerius metus surengta beveik 30 parodų, jose eksponuota dailininkų Gražinos Vitartaitės, Vytauto Poškos, Vaidoto Žuko ir kitų darbai.

Paroda „4 metų laikai“ Vilniaus šviesos instaliacijos salone „Gaudrė“ (Ateities g. 10) veiks iki 2015 m. vasario pabaigos.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO ATTA Centre
В концерте прозвучат от популярных произведений танго до совершенно незнакомых, но | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16477013sec.