Kovo 11-ąją Šiaulių „Aušros“ muziejus minėjo lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį ir 92-ąsias muziejaus įkūrimo metines

2015 m. kovo 11 d., trečiadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) garbūs svečiai, muziejaus bičiuliai ir bendraminčiai kartu su muziejininkais minėjo Šiaulių „Aušros“ muziejaus įkūrimo 92-ąsias metines bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį. Lietuvai reikšmingo įvykio proga „Aušros“ muziejus kvietė šiauliečius ir miesto svečius dalyvauti iniciatyvoje „Lietuvai ir man“ bei nemokamai apsilankyti muziejaus padaliniuose.

 

Šiaulių „Aušros“ muziejus buvo įsteigtas 1923 m. kovo 11 d., švenčiant pirmojo lietuviško laikraščio „Aušra“ 40-metį, ir pavadintas tuo pačiu vardu. Šiandien muziejus – vienas iš didžiausių ir aktyviausių Lietuvos muziejų, vienijantis net devynis struktūrinius padalinius: Chaimo Frenkelio vilą, Žaliūkių malūnininko sodybą, Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejus, ŠAM Edukacijos centrą, Poeto Jovaro namą, Venclauskių namus ir Senąją miesto gaisrinę. Muziejus garsėja moderniomis ekspozicijomis, inovatyviomis, gausiai lankomomis edukacinėmis programomis, tarptautiniu Chaimo Frenkelio vasaros festivaliu, turiningomis parodomis, prasmingais leidiniais. „Aušros“ muziejus gali būti sėkmingas ilgo ir prasmingo nueito kelio pavyzdys, kalbant apie darbus, kurie buvo pasiekti kultūros srityje per 25 atkurtos nepriklausomybės metus.

Susirinkusiuosius į renginį Chaimo Frenkelio viloje, kuri, beje, muziejumi tapo taip pat jau Lietuvai atgavus nepriklausomybę, iš pastato išsikėlus sovietų armijos ligoninei, pasveikino Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza. Jis apžvelgė „Aušros“ muziejaus veiklą per 25 atgautos nepriklausomybės metus ir pateikė įspūdingų skaičių: per šį laikotarpį „Aušros“ muziejus surengė 1 223 parodas, atnaujino ar sukūrė 26 ekspozicijas, išleido apie 80 leidinių, muziejuje apsilankė daugiau kaip 1 901 500 lankytojų. Direktorius pasidalijo ir artimiausiais muziejaus planais: dar šiais metais turėtų prasidėti dviejų muziejaus padalinių – Venclauskių namų ir ŠAM edukacijos centro – renovacija, kuriai pasibaigus atsiras dar du atraktyvūs muziejai su miesto istorijai skirta ekspozicija ir muziejininkystės naujove – atviromis eksponatų saugyklomis.

Į susirinkusiuosius kreipėsi ir Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, paraginęs branginti laisvę ir didžiuotis miesto pasiekimais per 25 atgautos nepriklausomybės metus.

Šventės dalyvių rankas papuošė trispalvės juostelės. Taip „Aušros“ muziejus prisidėjo prie visoje Lietuvoje vykusios iniciatyvos „Lietuvai ir man“, skirtos paminėti Lietuvos nepriklausomybės 25-metį: nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. mokiniai, studentai ir visi šalies piliečiai buvo kviečiami pinti geltonos, žalios ir raudonos spalvos draugystės apyrankes, simbolizuojančias tautos vienybę, o mokiniai ir studentai, ryšintys trispalvę apyrankę, nuo vasario 10 d. iki kovo 11 d. galėjo nemokamai lankytis visuose „Aušros“ muziejaus padaliniuose.

Šventinę Kovo 11-osios nuotaiką muziejuje kūrė kompozitoriaus ir aranžuotojo, pedagogo Artūro Noviko jaunimo ansamblis „Jazz Island“.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną „Aušros“ muziejus šiauliečiams ir miesto svečiams dovanojo dovaną – nemokamai kvietė apsilankyti Žaliūkių malūnininko sodyboje, Fotografijos, Radijo ir televizijos muziejuose.

 

 

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Deimantė Bačiulė, tel. +370 43 36 80.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.76221681sec.