Raudondvaris vejasi Vilnių: atidarytas modernus riedlenčių parkas

Raudondvaryje atidarytas naujas ir modernus riedlenčių parkas, kurį miestelio bendruomenė laimėjo praėjusių metų „Velomaratone“. Raudondvaris tapo vienu mažiausių miestelių Lietuvoje, turinčių riedlenčių parką. Tikimasi, kad jis padės spręsti aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros trūkumą regione.

„Praėjusio „Velomaratono“ metu Raudondvario bendruomenė įrodė, jog nereikia būti dideliu, kad būtum svarbiu, ir savo užsidegimu aplenkė didesnius šalies miestus, taip laimėdama paramą riedlenčių parko statyboms. Aktyvus laisvalaikis yra labai svarbus kiekvienam, tačiau Lietuvoje ši infrastuktūra dar menkai išvystyta, daugelis jaunuolių turi važinėtis gatvėmis. Todėl manau, kad šis riedlenčių parkas taps ne tik nauja veikla Raudondvaryje, bet kartu su juo atsivers unikali galimybė turėti naują aktyvaus sporto olimpietį Lietuvoje, kuris pradės važinėti būtent čia, Raudondvaryje“, – atidarymo metu kalbėjo „Velomaratono“ idėjos sumanytojas ir organizatorius Benediktas Vanagas. 

Raudondvaryje atidarytas riedlenčių parkas skirtas ne tik pradedantiesiems, bet ir tiems, kurie jau moka važiuoti. Paramą parko statyboms įsteigusios įmonės „Amway“ atstovai tikisi, kad šis parkas taps svariu žingsniu tolimesnei aktyvaus laisvalaikio plėtrai.

„Jaunimo aktyvaus laisvalaikio iniciatyvas mūsų kompanija Lietuvoje pradėjo remti dar užpernai, kuomet skyrėme paramą jaunimo centrui „Kablys”. Pernai kvietėme dalyvauti „Velomaratone“, registruotis „Nutrilite“ iššūkyje ir daugiausiai narių surinkusiai komandai – Raudondvariui – dovanojome 5000 JAV dolerių paramą riedlenčių parko statyboms. Šias iniciatyvas puoselėsime ir toliau, todėl ketiname remti ir šių metų „Velomaratoną” bei dovanoti šaliai dar vieną riedlenčių parką. Taip, mažais žingsniais, tikimės atgaivinti ne tik Raudondvario bendruomenės, bet ir visos Lietuvos aktyvaus laisvalaikio iniciatyvas“, – sako Anna Pietrzak, įsteigusios šį prizą bendrovės „Amway“ generalinė direktorė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.

Panašiomis mintimis dalijosi ir ekstremalaus sporto kultūros entuziastas šalyje, laidos „Adrenalinas“ autorius Vylius Blauzdavičius, kuris teigė, kad būtent tuose miesteliuose, kurie turėjo riedlenčių parkus, sulaukėme geriausius rezultatus pasiekusių sportininkų, skinančių laurus tarptautiniu lygmeniu.

„Pavyzdžiui, Palanga turi vieną iš nedaugelio aktyvių riedlenčių parkų, ir ten užaugo karta, iš kurios keletas BMX dviračių sporte yra geriausi Lietuvoje, taip pat žinomi ir pasaulyje. Todėl riedlenčių parkai turi daug įtakos miestuose, kuriuose mažai veiklos. Aš džiaugiuosi, kad ir valdžios atstovai pradėjo suprasti šių parkų svarbą, nes iki šiol didžiausias dėmesys buvo skiriamas vaikų žaidimo aikštelėms, tačiau būtent paaugliams dėmesio nebuvo skiriama. Todėl tikiuosi, kad Raudondvaryje po poros metų atsiras naujų entuziastų, puoselėjančių šią kultūrą šalyje“, – sakė V. Blauzdavičius.

V. Blauzdavičius taip pat pabrėžia dar vieną problemą: Raudondvaris dabar turės tiek pat modernių, lauko (atvirų) riedlenčių parkų, kaip ir Vilnius – vieną. „Nors skamba gana juokingai, šalyje ši infrastruktūra yra labai menkai išvystyta. Žvelgiant į skaičius, geros būklės ir pilnai išnaudojamų riedlenčių parkų šalyje turime galbūt apie dešimt. Norėtųsi, kad tiek riedlenčių parkų turėtų vienas miestas, o ne visa šalis. Kaimyninėse šalyse ši infrastruktūra išplėtota daug labiau, tiek Latvijoje, tiek Estijoje. Kaip mes juos lenkiam krepšinyje, taip jie mus lenkia riedlenčių parkų skaičiumi“, – sakė ekstremalaus sporto entuziastas.

Iš 611-os „Velomaratono“ iššūkyje dalyvavusių dviratininkų „Nutrilite Raudondvaris“ komandai atstovavo 298 asmenys. Artimiausius konkurentus iš Biržų, Raseinių, Lazdijų ir kitų miestų raudondvariečiai aplenkė dešimteriopai.

Įprastai apie 10 tūkstančių dalyvių suburiantis „Velomaratonas“ šiais metais vyks rugpjūčio 21 dieną, sekmadienį, Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje sportininkams ir pusiau profesionalams skirti 100 ir 50 km važiavimai, mėgėjai draugiškai mins pasirinktinai 10 km, 20 km arba 30 km distancijas, o mažiausi „Velomaratono“ dalyviai dviračiais įveiks 2,4 kilometro.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.17571115sec.