Sankt Peterburge – Vilniaus dienos

Nuo gegužės 16 d., iki šeštadienio, gegužės 20-osios, Sankt-Peterburge vyks Vilniaus dienos.

„Nuo 2003-iųjų metų užsimezgusi Vilniaus draugystė su Sankt-Peterburgu tęsiasi lig šiol – Sankt-Peterburgo dienos Vilniuje vyko jau tris kartus, šios Vilniaus dienos Sankt-Peterburge – antrosios. Parodysime tai, kas labiausiai atspindi mūsų miestą, šalies kultūrą ir istoriją“, – sako Vilniaus delegacijos vadovas, Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Lietuvos sostinės delegacija gegužės 16 d. susitiks su Sankt-Peterburgo gubernatoriumi Georgijumi Poltavčenko, su Pasaulio peterburgiečių klubu, gegužės 17 d. – su lietuvių bendruomene bei kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija dalyvaus Verslo forume, taip pat vyks informacinių technologijų seminaras, kuriame miestų IT specialistai keisis patirtimi.

Ryškiausias Vilniaus dienų akcentas – plati ir įvairi kultūrinė programa. Vilnius atveža garsiausius šalies menininkus – pianistą Petrą Geniušą, tapytojus – Šarūną, Nomedą ir Mykolą Saukas, Vytauto Labučio džiazo kolektyvą su vokaliste ir fleitininke Neda Malūnavičiūte.

Taip pat programoje didelis dėmesys bus skiriamas antiholivudinio, nepriklausomo ir avangardinio kino atstovo, režisieriaus Jono Meko kūrybai. Fotografijos meno gerbėjus turėtų pradžiuginti Boleslovo ir Edmundo Zdanovskių ikikarinio Vilniaus fotografijų paroda.

Svarbią programos dalį „Vilniaus dienose“ užims lietuvių senovės amatų ir kulinarinio paveldo festivalis, vyksiantis aikštėje prie Petropavlovsko tvirtovės nuo gegužės 18 d., penktadienio, iki gegužės 20 dienos. Festivalyje gyventojai turės galimybę susipažinti su senoviniais tradiciniais amatais, pamatyti meistrų gebėjimus iš arti, išgirsti ir pamatyti skirtingų Lietuvos regionų folklorinių ansamblių pasirodymus, paragauti tautinių patiekalų, paruoštų pagal senovinius lietuvių receptus.

 

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.16681099sec.