Rusijos meno meistrų festivalio programa - «Dvylika kalėdinių vakarų»

Pamažu tradiciniu tampančio festivalio rengėjai žada dvylika renginių, kurie turėtų įtikti kiekvieno žiūrovo skoniui. „Esame išaugę ant rusiškos kultūros pamatų. Norime ją išsaugoti Lietuvoje ir perduoti savo vaikams. Taip pat atskleisti rusų kultūrą ir lietuvių žiūrovams, kad šie ją pamėgtų", - sakė keturių festivalio projektų rengėja, tarptautinės programos „Kultūrų dialogas“ vadovė, Vladimiro Spivakovo labdaros fondo atstovė Lietuvoje Irena Zacharova.

Lapkričio 26 dieną didžiuliu ledo šou „Didmiesčio žiburiai" prasidės Rusijos meno meistrų festivalis „Kalėdiniai vakarai". Pastatymo prodiuseris – tituluotas ledo šokėjas Ilja Averbuchas. Milžiniškame renginyje taip pat dalyvaus šeši olimpiniai ir septyni pasaulio čempionai.

Gruodį festivalis prasidės Maskvos valstybinio simfoninio orkestro koncertu Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiam kolektyvui vadovauja smuikininkas ir dirigentas iš garsios muzikų šeimos Pavelas Koganas.

Gruodžio 19 dieną Nacionalinės filharmonijos scenoje solinę programą atliks viena didžiausių Rusijos fortepijono žvaigždžių Nikolajus Luganskis, kuris jau 1995 metais pavadintas daugiausia žadančiu jaunosios kartos pianistu. O 2000, 2001 ir 2002 metais pelnė prestižinio „Diapason d'Or“ metų atlikėjo titulą, apie kurį svajoja žymiausi meistrai.

Nuo gruodžio 12 dienos Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje bus eksponuojama Lietuvoje gyvenančių ir dirbančių rusų dailininkų paroda „Rusiškas vernisažas".

Gruodžio viduryje sostinės Adomo Mickevičiaus bibliotekoje šurmuliuos rusiškų knygų paroda. Skaitytojų dėmesiui ketinama pristatyti per 500 pavadinimų leidinių, kurių teminis spektras – nuo literatūros vaikams iki mokslinių darbų. Po parodos festivalio rengėjai ketina knygas dovanoti A. Mickevičiaus bibliotekai.

Po Šv. Kalėdų įvyks Maskvos valstybinio akademinio Igorio Moisejevo šokių ansamblio pasirodymas „Pasaulio tautų šokiai". I. Moisejevas buvo pirmasis, susiejęs folklorą, liaudies choreografiją ir klasikinį baletą, ir iškėlęs visa tai į didžiąją sceną. Ansamblis jau septyniasdešimt penkerius metus yra naujumo, ekspresijos ir profesionalumo etalonas.

Festivalio gruodžio programą sostinės Mokytojų namuose baigs poeto Vladimiro Masalovo kūrybos vakaras.

Kitų metų sausio pabaigoje klausytojų laukia susitikimas su tarptautinių konkursų laureatu, pianistu Andrejumi Korobeinikovu, kuris yra ir teisininkas, ir mokslininkas. Jaunasis pianistas Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

Taip pat sausio pabaigoje Nacionalinės filharmonijos scenoje koncertuos trys jauni V. Spivakovo labdaros fondo stipendininkai: akordeonistas Levas Kaganeris, smuikininkas Dmitrijus Borodinas ir lietuviškų šaknų turinti pianistė Margarita Molčanova.

Keli festivalio renginiai vyks Lietuvos rusų dramos teatre. Čia koncertuos Kaliningrado filharmonijos kamerinis orkestras. Po savaitės savo rečitalį surengs su šiuo teatru ypač glaudžiai susijusi aktorė Elina Bystrickaja.

Tęsiama tradicija „Kalėdiniais vakarais" rodyti Rusijos dailininkų kūrybą. Pernai Vilniuje viešėjo Sankt Peterburgo imperatoriškojo porceliano paroda. Šįkart Estijos, Latvijos ir Lietuvos dailės muziejų pastangomis bus surengta paroda „Sidabro amžius. Rusų dailė iš Baltijos šalių kolekcijų. 1890-1930". Radvilų rūmuose bus galima išvysti dailininkų Michailo Vrubelio, Konstantino Korovino, Zinaidos Serebriakovos, Boriso Kustodijevo, Aleksandro Benua ir Mstislavo Dobužinskio paveikslus.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Darbo pasiūlumai | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24579906sec.