Programos “Kultūrų dialogas“ KALĖDINIS FESTIVALIS – dovana vilniečiams

Žiemos švenčių proga tarptautinės programos „Kultūrų dialogas“ XI Kalėdinis festivalis kviečia į tris išskirtinius klasikinės muzikos koncertus, kurie vyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Juose pasirodys pasaulinio garso atlikėjai ir kolektyvai – Maskvos ir Bostono konservatorijų profesorius, pianistas virtuozas Pavelas Nersesianas, Rusijos valstybinis akademinis kamerinis orkestras – meno vadovas, dirigentas ir solistas Aleksejus Utkinas (obojus), Maskvos kamerinis orkestras „Musica Viva“ – meno vadovas, dirigentas ir solistas Aleksandras Rudinas (violončelė).

Festivalį inicijavo ir organizuoja Slavų tradicinės muzikos mokykla drauge su Lietuvos nacionaline filharmonija.

Gruodžio 17 d. 19 val. koncertuos Rusijos valstybinis akademinis kamerinis orkestras, kuris yra vienas garsiausių muzikos kolektyvų Rusijoje. Jį 1957 metais Maskvos filharmonijoje įkūrė altininkas, smuikininkas ir dirigentas Rudolfas Baršajus. Nuo 2010-ųjų orkestro meno vadovas – garsus obojininkas ir dirigentas, Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos profesorius Aleksejus Utkinas. Platus repertuaras aprėpia visų muzikos epochų ir stiliaus kūrinius, kasmet orkestras surengia apie 100–150 koncertų, didesnę jų dalį – užsienyje, pačiose prestižiškiausiose pasaulio scenose: Concertgebouw (Amsterdamas), Alte Oper (Franfurtas), Schauspielhaus (Berlynas), Queen Elizabeth Hall (Londonas), Salle Pleyel (Paryžius), Carnegie Hall (Niujorkas), Davies Hall (San Franciskas), Suntory Hall (Tokijas) ir kitose.

Kolektyvo vadovo Aleksejaus Utkino vardas gerai žinomas Rusijoje ir Europoje – puikus muzikinis išsilavinimas, įgimti gabumai lėmė, kad A. Utkinas tapo garsia figūra muzikos pasaulyje.  Muzikantas visame pasaulyje rengia solinius koncertus, o tai grojantiems obojumi atsitinka retai. A. Utkinas koncertuoja su tokiais garsiais muzikantais, kaip Natalija Gutman, Eliso Virsaladze, Aleksandras Rudinas, Radovanas Vladkovičius, Valerijus Popovas, Jelena Obrazcova, Deividas Danielsas ir kitomis klasikinės scenos žvaigždėmis.

Festivalis tęsis Naujaisiais, 2015, metais sausio 8 dieną. Scenoje karaliaus Maskvos kamerinis orkestras „Musica Viva“ – universalus kolektyvas, atliekantis ir kamerinę, ir simfoninę, ir operinę muziką. Pasirinkta programa apsprendžia orkestro muzikantų sudėtį, kuri gali keistis nuo baroko ansamblio iki Beethoveno, Mendelssohno, Schumano laikų simfoninio orkestro. Orkestro meno vadovas – pasaulyje garsus muzikantas Aleksandras Rudinas. Jam vadovaujant kolektyvas pasiekė įspūdingas meistriškumo aukštumas, įsisavino platų ir įvairų repertuarą bei įgijo tarptautinį pripažinimą. „Musica Viva“ – tai visada nepakartojamas muzikinis braižas, pasižymintis aukšta atlikimo kultūra, ansambliškumu, interpretacijos  gaivumu. Išradingose ir ištobulintose orkestro programose greta pripažintų šedevrų skamba retai atliekami muzikiniai kūriniai. Orkestras, įvaldęs įvairius muzikos atlikimo stilius, visada siekia maksimaliai priartėti prie kūrinio ištakų, kartais sunkiai pasiekiamų dėl per ilgus metus susiformavusių jo atlikimo štampų.

Sausio 10 d. Rečitalį surengs Maskvos ir Bostono konservatorijų profesorius Pavelas Nersesianas – vienas įdomiausių savo kartos pianistų, išgarsėjęs talentu įtikinamai ir savitai atlikti bet kokio stiliaus fortepijoninį repertuarą. Subtilus ir jautrus muzikantas virtuoziškai atskleidžia fortepijono galimybes, pavergia aristokratišku atlikimu – išieškotomis kūrinio frazuotėmis, dinamikos niuansais – nuo vos girdimo piano iki galingo, skvarbaus forte... Pianistas koncertuoja garsiausiose Londono, Paryžiaus, Niujorko, Budapešto, Leipcigo, Vienos, Tokijo, Madrido, kitų užsienio šalių ir Rusijos miestų koncertų salėse. „Užsiimti įvairaus pobūdžio kūrybiniu darbu man įdomiau, negu daryti vieną ir tą patį. Esu Bostono konservatorijos profesorius, dėstau Rusijoje ir užsienyje, o koncertuoju tiek, kiek tik leidžia mano jėgos“, - viename savo interviu sakė garsus pianistas.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14690804sec.