Borneo salos valstija Sabachas kviečia aplankyti orangutanus

Malaizijai priklausanti Borneo salos valstija Sabachas Europos turistus traukia nuostabiais paplūdimiais ir puikiomis nardymo vietomis. Naujieji šalies projektai akcentuoja ekoturizmą ir retų gyvūnų rūšių populiacijų, pavyzdžiui orangutanų, išsaugojimą. Borneo sala yra paskutinis žemės kampelis, kuriame dar gyvena orangutanai, tačiau dėl besiplečiančios žmogaus veiklos poveikio orangutanų mažėja. Sabacho valstijoje esančiuose paplūdimiuose sutinkamos ir retos vėžlių ir moliuskų rūšys. Naujuoju ekoturizmo projektu Bornean Sun Bear Conservation Centre taip pat siekiama apsaugoti ir Malaizijos lokio (Sun Bear) populiaciją – mažiausiojo iš visų lokių rūšių. Daugelis dabartinių gamtos apsaugos projektų artimai siejasi su ekoturizmu.

Trečios pagal dydį pasaulio salos Borneo istorinis pavadinimas yra Kalimantanas. Ši sala padalinta į 23 valstijas. Sabacho valstijos sostinė Kota Kinabalu, įsikūrusi tarp kalnagūbrių ir džiunglių, gali didžiuotis didžiausiu mečete visoje Malaizijoje. Sabachas anksčiau vadintas Britų Šiaurės Borneo, tačiau po įstojimo į Malaizijos Federaciją 1963 metais pervadinta į Sabacho valstiją, kurios teritorija yra truputį didesnė už Latviją. Valstijoje stūkso aukščiausias Pietvakarių Azijos kalnas – Mount Kinabalu ( 4101 metras). Sabacho valstijoje kismet apsilanko vidutiniškai 3 milijonai turistų, iš kurių 96% atskrenda lėktuvais. Bendros pajamos siekia 1 milijardą eurų.

KOMENTARAS

(vardas) rezultatas?


 
Poilsiavimo ir kelionių pasiūlymai:
„Pažinkime kaimynus Žiemgaloje! Bauskas TIC
Šios akcijos laikotarpiu dalyviai turi aplankyti 16 į kelionės akciją įtrauktų objektų, atlikti užduotis ir nusifotografuoti prie objekto. | Žiūrėti daugiau

Apie mus | Kontaktai | Autorinės teisės | Partneriams
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.26057601sec.